Mieszkanka powiatu brzeskiego na igrzyskach olimpijskich
2012-05-22 09:11

Mieszkanka powiatu brzeskiego na igrzyskach olimpijskich

Pochodząca z naszego powiatu żeglarka Jolanta Ogar w duecie z Agnieszką Skrzypulec w klasie 470  zdobyły olimpijską kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Londynie. To pierwszy raz w historii naszego kraju, kiedy polskie żeglarski wywalczyły awans na igrzyska w tej klasie.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
2012-05-21 11:11

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, już po raz drugi odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie powiatu brzeskiego, którzy swoje talenty zaprezentowali w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Przetarg ustny nieograniczony
2012-05-21 10:54

Przetarg ustny nieograniczony

Referat Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Gruntów Rolnych i Leśnych -Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami informuję o „Drugim przetargu ustnym nieograniczonym", dotyczącym nieruchomości obejmującej zabudowaną działkę nr 2601, położoną w Jadownikach, gmina Brzesko.

Sesja Rady Powiatu Brzeskiego
2012-05-21 08:02

Sesja Rady Powiatu Brzeskiego

W dniu 24 maja 2012 r. (czwartek) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku, ul. Piastowska 2. odbędzie się XVI Sesja Rady Powiatu Brzeskiego

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
2012-05-18 14:46

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku przy ul. Solskiego 16, odbyły się rejonowe eliminacje XX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zawody organizowane są dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

"Otwarte strażnice"
2012-05-18 14:30

"Otwarte strażnice"

W związku z trwającą akcją "Otwarte strażnice - dni ochrony przeciwpożarowej 2012", dzieci i młodzież zwiedzają strażnicę KP PSP w Brzesku oraz Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą. W czasie, zwiedzania uczniowie mają możliwość  zapoznania się ze sprzętem i działalnością Państwowej Straży Pożarnej.

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego
2012-05-18 14:19

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

W maju 2012 r. odbędą  się Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. W tej edycji zwiedzającym udostępnionych zostanie 12 zabytków architektury drewnianej. Na liście obiektów znalazł się zabytek zlokalizowany na terenie powiatu brzeskiego – dwór w Dołędze. Szerokiej publiczności zostanie on zaprezentowany w dniach 26-27 maja 2012 r.

TEATRALNE LUSTRA
2012-05-17 14:43

TEATRALNE LUSTRA

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbyły się 1. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA. Organizatorem imprezy było Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" - Biuro Organizacyjne w Tarnowie, Miejski Ośrodek Kultury oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku, a patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Starosta Brzeski oraz Burmistrz Brzeska.

Noc Muzeów na Zamku w Dębnie
2012-05-17 13:28

Noc Muzeów na Zamku w Dębnie

Muzyka, multimedia i goście z przeszłości - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekać będą na wszystkich, którzy odwiedzą zamek w Dębnie 18 maja. Przygotowano specjalny program z okazji Nocy Muzeów, która w Dębnie potrwa od godz. 18 aż do północy.

„E-pacjent” – SPZOZ w Brzesku
2012-05-17 09:49

„E-pacjent” – SPZOZ w Brzesku

Projekt „E-pacjent w SPZOZ w Brzesku – wykorzystanie narzędzi ICT w podnoszeniu standardów obsługi pacjenta wraz z wdrożeniem e-usług medycznych”  Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku zatrudni osobę na stanowisko starszego informatyka.