Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieProgram Rozwoju Obszarów WiejskichWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

Piesze szlaki turystyczne

 


Miłośników wędrówek z pewnością zainteresują szlaki turystyczne, które przebiegają przez gminy powiatu brzeskiego. Trasy zostały tak opracowane, aby turysta zatrzymujący się na odpoczynek mógł zwiedzić ciekawe miejsca. 

Szlak wokół Brzeska
wokol-brzeska.jpg

Łysa Góra - Niedźwiedza
lysagora-niedzwiedza.jpg

Biadoliny Szlacheckie - Melsztyn
biadoliny-melsztyn.jpg

Czchów - Rajbrot
czchow-rajbrot.jpg

Szlak Św. Urbana
sw-urban.jpg

Pętla Czchów - Jezioro Czchowskie - Czchów
petla-czchow.jpg

Małopolski Szlak Owocowy - Szlak Śliwkowy
szlak-sliwkowy.jpg

Źródło: www.malopolska.szlaki.pttk.pl


Wycieczka na wieżę widokową w Iwkowej

mapa - szlaki piesze do wieży widokowej

wieża widokowa


Szlak Militarno-Historyczny na Wzgórzu Zamkowym w Czchowie

Grodzisko i Wzgórze Zamkowe w Czchowie wzbogaca militarna ścieżka edukacyjna. W otoczeniu Baszty i w pobliskim parku zobaczymy jeszcze eksponaty rodem z czasów średniowiecznych a w tym między innymi: onager, kuszę wałową, dźwig do oblewania smołą, drabinę szturmową, taran, trebeusz, perrier. Z kolei szlak nowożytny zawiera uzbrojenie w postaci moździerza, armaty oblężniczej na lawecie i falkonetu. Każdy z eksponatów opatrzony jest ciekawym opisem w języku polskim i angielskim.


Przez powiat brzeski przebiega, będący światowym unikatem, Małopolski Szlak Architektury Drewnianej, który jest jedną z największych turystycznych atrakcji naszego regionu. Szlak tworzą najcenniejsze i najciekawsze zabytkowe obiekty drewniane. Znalazły się na nim malownicze kościoły, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej. Szlak Architektury Drewnianej powstał w 2001 roku z inicjatywy Województwa Małopolskiego. Po opracowaniu koncepcji szlaku i podpisaniu umowy z sąsiednimi województwami o współpracy w zakresie jego tworzenia w latach 2001-2003 wszystkie obiekty zostały oznakowane tablicami, a dojazd do nich znakami drogowymi.

powiatbrzeski-arch-drew.png

Dzwonnica w ZaborowieDwór w DołędzeKościół św. Sebastiana  w Strzelcach WielkichDawny teatr letni w BrzeskuKościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Biesiadkach Kościół św. Urszuli z Towarzyszkami  w GosprzydowejKościół pw. Przemienienia Pańskiego i Bożego Miłosierdzia w JurkowieKościół św. Mikołaja Biskupa w TymowejKościół św. Mikołaja Biskupa w TymowejKościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Iwkowej