Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Turystyka i rekreacja

 


baner6.jpg

Powiat brzeski, o wyraźnie południkowej rozciągłości, obejmuje dwie odmienne krainy geograficzne – Kotlinę Sandomierską i Pogórze Wiśnickie. Ziemia Brzeska to kraina różnorodności i kulturowego bogactwa w każdym zakątku – od równinnych terenów na północy, w dolinie Wisły i Raby, po rześkie wyżyny na południu, nad brzegiem Dunajca i na szczycie Szpilówki.

baner4.jpg

Dobre warunki komunikacyjne, w tym rozbudowana sieć dróg, umożliwiają szybkie dotarcie do gmin i malowniczych miejscowości, które z pewnością warto odwiedzić. Wśród najbardziej atrakcyjnych turystycznie obiektów historycznych są: późnogotycki zamek w Dębnie, imponujący pałac w Brzesku - neobarokowa rezydencja należąca niegdyś do rodu Goetzów-Okocimskich, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze, ruiny średniowiecznego zamku z basztą w Czchowie, zamek Tropsztyn w Wytrzyszczce - rekonstrukacja warowni z końca XIV w., a także wiele zabytkowych obiektów sakralnych. Pielgrzymów zapraszamy do Sanktuarium w Szczepanowie – to tutaj według tradycji hagiograficznej urodził się św. Stanisław Biskup i Męczennik, jeden z głównych patronów Polski.

Do wizyty w Powiecie Brzeskim zapraszamy wszystkich, którzy chcą skorzystać z rodzinnego i aktywnego wypoczynku. Turystów zmęczonych hałasem dużych miast z przyjemnością ugoszczą liczne gospodarstwa agroturystyczne. Wszystkim odwiedzającym naszą Ziemię Brzeską życzymy niezapomnianych wrażeń.

baner5.jpg
MINI PRZEWODNIK TURYSTYCZNY
20 POMYSŁÓW NA ORYGINALNY WEEKEND
mini-przewodnik.jpg