Strategia Rozwoju Powiatu Brzeskiego 2021-2030

2021-11-02 13:36
Strategia Rozwoju Powiatu Brzeskiego 2021-2030

28 października 2021 roku podczas XXVII Sesji Rady Powiatu Brzeskiego Radni jednogłośnie przyjęli "Strategię Rozwoju Powiatu Brzeskiego na lata 2021-2030".

"Strategia Rozwoju Powiatu Brzeskiego na lata 2021-2030" powstawał przy szerokiej partycypacji mieszkańców oraz zaangażowaniu ekspertów zewnętrznych. Partycypacja polegała przede wszystkim na przeprowadzeniu badania ankietowego wśród mieszkańców oraz realizacji serii spotkań warsztatowo-konsultacyjnych z zaangażowaniem specjalnego zespołu roboczego, w którego skład weszli m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu oraz gmin, urzędnicy samorządowi, przedstawiciele oświaty, instytucji kultury, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, reprezentanci sfery biznesu, organizacji pozarządowych i liderzy lokalni. Prace moderowali i wspierali konsultanci FRDL Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji z Krakowa.

Dzięki takiemu podejściu dokument stanowi nie tylko narzędzie prowadzenia polityki rozwoju, ale również syntezę świadomych wyborów i rekomendacji przedstawicieli różnych społeczności tworzących wspólnotę samorządową powiatu.

STRATEGIA ROZWOJU POWIATU BRZESKIEGO NA LATA 2021-2030

strategia-okladka.jpg