Mieszkanka powiatu brzeskiego na igrzyskach olimpijskich

2012-05-22 09:11
Mieszkanka powiatu brzeskiego na igrzyskach olimpijskich

Jolanta Ogar zanim zainteresowała się żeglarstwem przez dziesięć lat grała w siatkówkę w kilku zespołach pierwszo i drugoligowych. Porzucenie siatkówki na rzecz żeglarstwa przyszło nagle i zupełnie niespodziewanie. - Po jednym z sezonów siatkarskich pojechałam do Poznania na specjalistyczne badania medyczne. Właścicielem kliniki był lekarz kadry narodowej w żeglarstwie. To on widząc moje badania stwierdził, że mam idealne predyspozycje, żeby uprawiać tę dyscyplinę sportu. Wtedy otrzymałam propozycję, aby piłkę zamienić na łódkę. Zaskoczenie było ogromne, tym bardziej, że nie miałam żadnego pojęcia o żeglowaniu.  Nigdy wcześniej w łódce nawet nie siedziałam – wspomina Jolanta Ogar.

Kiedy w czasie wakacji trenowała na Mazurach, Katarzyna Tylińska szukała załogantki, gdyż jej dotychczasowa partnerka, miała problemy ze zdrowiem. - Żeglowanie wciągnęło mnie na tyle, że porzuciłam piłkę. Nigdy tego nie żałowałam – dodaje młoda żeglarka.
Sportsmenka na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych w ramach Pucharu Świata: 10 miejsce Kieler Woche – Kiel 2009, 6 miejsce Spring Cup – Marsylia 2010, 7 miejsce Kieler Woche – Kiel 2010, 9 miejsce Delta Lloyd Regatta – Medembik 2011, 6 miejsce Kieler Woche – Kiel 2011. Siedem razy z rzędu żeglarka zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w klasie 470.

Przypomnijmy, iż liczne osiągnięcia mieszkanki naszego powiatu zostały w ubiegłym roku docenione przez Zarząd Powiatu Brzeskiego, który postanowił dofinansować udział młodej żeglarki w Mistrzostwach Świata w Australii, które były kwalifikacją kraju do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.
- Jolanta Ogar jest dumą całego powiatu brzeskiego. Zdecydowaliśmy się więc pomoc tej znanej żeglarce w zamian za reklamę naszego powiatu. Na żaglówce oraz strojach sportowych mistrzyni Polski zostało umieszczone logo powiatu brzeskiego. To fantastyczna promocja powiatu na największych arenach sportowych świata – powiedział starosta brzeski Andrzej Potępa.

Jolanta Ogar 290 dni w ciągu roku  spędza na treningach i na startach w regatach.  Wolny czas spędza aktywnie. Pływa na desce windsurfingowej, jeździ na rowerze i gra w squash. Lubi książki i kino.