TEATRALNE LUSTRA

2012-05-17 14:43
TEATRALNE LUSTRA

Do rywalizacji przystąpiło piętnaście dziecięcych zespołów i osiem młodzieżowych, działających w instytucjach kultury i szkołach w Brzesku, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, Tarnowie oraz  powiatach: brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego.

Główną nagrodę – DIAMENTOWE LUSTRO – wywalczył zespół KAGAMI  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie za spektakl „ Kiedy króla boli ząb”. Do udziału w finale XXVII Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu nominowano KAGAMI oraz Zespół Teatralny TUPTUSIE (gr. młodsza).

Przedstawienia oceniał zespół konsultantów: dr hab. Ziuta ZAJĄCÓWNA - aktorka, reżyser, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, dyrektor artystyczny krakowskiego Teatru Proscenium prof. Edward DOBRZAŃSKI - wieloletni  dziekan Wydziału Aktorskiego i prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Jacek MILCZANOWSKI - aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych, obecnie współpracujący z niezależnymi grupami teatralnymi i filmowymi.

Teatralne Lustra to przedsięwzięcie teatralno-edukacyjne, którego celem jest ukazanie różnorodnych form wypowiedzi scenicznej, inspirowanie instruktorów do poszukiwań nowych form pracy artystycznej, edukacyjnej i wychowawczej oraz popularyzacja i wspieranie teatralnej twórczości dzieci i młodzieży.
Wszystkie zespoły teatralne uczestniczące w Przeglądzie otrzymały nagrody finansowe, okolicznościowe dyplomy oraz słodycze.

Fot. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ