Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Trasy rowerowe


EnoVelo - Trasa Rowerowa Pogórza


Wniosek w ramach projektu pn. Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego „Trasy Rowerowe Pogórza”, który został złożony w partnerstwie JST subregionu tarnowskiego, gdzie liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna, w 2018 r.uzyskał ocenę pozytywną. Ten sukces wymagał bardzo dużego zaangażowania i wielu starań – Zarząd TOT-u, w którym na stanowisku wiceprezesa działa starosta brzeski Andrzej Potępa, trzykrotnie składał odwołania od decyzji Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki stanowczym działaniom i znakomitej współpracy wszystkich członków Tarnowskiej Organizacji Turystycznej na terenie gmin: Borzęcin, Dębno, Szczurowa, Wietrzychowice, Brzesko, Tarnów i gminy Miasta Tarnowa oraz powiatów brzeskiego i dąbrowskiego powstała gęsta sieć ścieżek i tras rowerowych. Szlaki są połączone z realizowanymi przez Urząd Marszałkowski małopolskimi odcinkami międzynarodowych tras rowerowych EuroVelo.

Wejdź na enovelo.pl i poznaj szlaki rowerowe w naszym regionie

EnoVelo na Facebooku

Pobierz darmową aplikację EnoVelo - Google Play

Księga wizualizacji szlaku turystycznego EnoVelo

Mapa EnoVelo

Kolorowanka EnoVelo - powiat brzeski

Szlak rowerowy EnoVelo w Małopolsce

EnoVelo w powiecie brzeskim

Zwiedzamy Zamek w Dębnie!

Rowerem po Gminie Borzęcin!

Rowerem po wałach w Gminie Szczurowa

Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała wsparcie na realizację projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś 6 Dziedzictwo Regionalne Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego Poddziałanie 6.1.4 Lokalne trasy turystyczne – spr."


Wiślana Trasa Rowerowa

Długość – 230 km (częściowo wspólnie z VeloMetropolis i VeloNatura)
Start – Jawiszowice (granica z województwem śląskim)
Meta – Szczucin (granica z województwem świętokrzyskim)

Małopolski odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej jest już w dużej mierze ukończony. Gotowych jest 210 z zaplanowanych 232 km. ścieżki o europejskim standardzie EuroVelo. Cała trasa wzdłuż brzegów Wisły docelowo będzie miała 1200 km. Jak do tej pory, do dyspozycji rowerzystów zostały oddane fragmenty na terenie trzech  województw: śląskim, małopolskim i pomorskim. Na faktyczne połączenie gór z morzem turyści rowerowi będą musieli jeszcze poczekać ale nie zmienia to faktu, że gotowe odcinki WTR są  jedną z najpopularniejszych tras rowerowych w Polsce.

Pierwszy pomysł wyznaczenia Wiślanej Trasy Rowerowej pojawił się w okolicach 1995 roku, pomysłodawcą była posłanka Grażyna Staniszewska. Dziesięć lat później na zlecenie województwa śląskiego przygotowany został audyt turystyczny, strategia rozwoju produktu turystycznego oraz katalog identyfikacji wizualnej WTR. W 2006 roku podpisano porozumienie między samorządem województwa śląskiego i władzami śląskich gmin, przez które miała przebiegać trasa, odnośnie wspólnej budowy WTR. Na wiosnę 2007 roku gotowy był śląski odcinek trasy. W 2009 roku podczas spotkania został podpisany list intencyjny w sprawie realizacji narodowego produktu turystycznego pod nazwą Wiślana Trasa Rowerowa Beskidy-Morze Bałtyckie. Dotąd pod karą mandatu nie wolno było poruszać się rowerami po wałach przeciwpowodziowych. Dlatego kolejnym ruchem w tej sprawie była nowelizacja prawa. Weszła ona w życie w 2014 roku: zmieniono prawo wodne, kodeks wykroczeń oraz ustawę o drogach publicznych i gospodarce nieruchomościami dopuszczająca wyznaczanie szlaków rowerowych po wałach przeciwpowodziowych, zniesiono możliwość otrzymania mandatu za jazdę na rowerze po wałach przeciwpowodziowych. W 2015 roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zawarł z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym spółką Poldim z Dębicy umowę na budowę WTR na odcinku Drwinia-Szczucin. Ten odcinek liczy nieco ponad 90 km. Większość trasy wyznaczono wałami przeciwpowodziowymi, pozostałą część na istniejących drogach publicznych - powiatowych i gminnych o małym natężeniu ruchu.

info: http://www.szczurowa.pl/

Starosta Brzeski Andrzej Potępa prezentuje fragment WTR
8 kwietnia 2017

9-uscie-solne-ujscie-jezuickie-pl-opis1.jpg

9-uscie-solne-ujscie-jezuickie-pl-opis2.jpg

9-uscie-solne-ujscie-jezuickie-pl.jpg


Velo Dunajec

Długość – 237 km (częściowo wspólnie z VeloNatura)
Start – Zakopane
Meta – Wietrzychowice

Podstawowe informacje: Trasa VeloDunajec przebiega przez najbardziej malownicze tereny doliny Dunajca z widokami na Beskidy, Pieniny i Tatry. Przemierzając ją, rowerzyści mogą nią dotrzeć m.in. do: zabytkowego kościoła Św. Michała w Dębnie, Zamku w Niedzicy, Pienińskiego Parku Narodowego z przełomem Dunajca, kładki pieszo-rowerowej na Dunajcu (przejście na stronę słowacką), uzdrowiska w Szczawnicy, Sądeckiego Parku Etnograficznego, czy Pomnika Bohaterów Września 1939 r. w Biskupicach Radłowskich. W rejonie Jeziora Czorsztyńskiego VeloDunajec stanowi uzupełnienie trasy wykonywanej w ramach zagospodarowania otoczenia zbiornika. Od Starego Sącza do Ostrowa przebiega wspólnie z trasą EuroVelo 11, a w Wietrzychowicach łączy się z Wiślaną Trasą Rowerową.

Odcinek trasy w powiecie brzeskim:

5-pogorze-roznowskie-pl.jpg

Starosta Brzeski Andrzej Potępa prezentuje fragment Velo Dunajec
4 czerwca 2020


Velo Małopolska Dobrze Stroi - LosWiaheros.pl - Podróżuj, odkrywaj, inspiruj


Wszystkie mapy VeloMałopolska 2020 w jednym pliku