Noc Muzeów na Zamku w Dębnie

2012-05-17 13:28
Noc Muzeów na Zamku w Dębnie

Wszystko rozpocznie się o godz. 18 "Majowym wieczorem z Piosenką" czyli koncertem, w którym swoje umiejętności zaprezentują uczestnicy zajęć wokalno – aktorskich prowadzonych w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku. Godzinę później rozpocznie się niecodzienne zwiedzanie zamku w grupach 25-osobowych z przewodnikiem, które potrwa do g. 23. Warto osobiście przekonać się na czym ta niecodzienność będzie polegać. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że spodziewać się można m.in. ducha pięknej Tarłówny, która ma pojawić się w świetle świec. W buduarze inna tajemnicza dama zwróci uwagę przechodzących swoim wykwintnym rokokowym ubiorem i uczesaniem, w Sali Rycerskiej po sarmacku powita wszystkich Mikołaj Tarło. Kaplica zamkowa będzie miejscem krótkiej refleksji, rachunku sumienia oraz pokuty, którą będzie można odbyć… leżąc krzyżem na zimnej posadzce. W piwnicach zamkowych będzie można napotkać moce nieczyste zjawiające się pod postacią kata i wiedźmy….

A ponadto multimedialna prezentacja, interaktywne spotkania z publicznością i dobre jadło.

źródło: www.gminadebno.pl