Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Aktualności

Komunikaty i zagrożenia
2023-09-14 10:50

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 330

gwałtowne wzrosty stanów wody


Wakacyjne staże – szansa, rozwój, potencjał
2023-09-13 15:00

Wakacyjne staże – szansa, rozwój, potencjał

Wakacyjne, płatne staże zawodowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych realizowane są przez Powiat Brzeski już od kilku lat. Tego rodzaju forma nabywania praktycznych umiejętności budzi ogromne zainteresowanie wśród młodych ludzi, o czym świadczy sama liczba osób biorących udział w projekcie. Chcąc produktywnie spędzić czas wakacyjny, uczniowie wybrali uczestnictwo w projekcie pn. „Fachowcy w swojej branży”, który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Komunikaty i zagrożenia
2023-09-13 11:59

Ostrzeżenia meteorologiczne nr 266

Burze z gradem/1


Wyróżnienie "Lider Edukacji Branżowej" dla Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych
2023-09-13 10:18

Wyróżnienie "Lider Edukacji Branżowej" dla Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych

W dniu 11 września 2023 roku podczas Kongresu Edukacji Zawodowej w Krakowie wyróżniono Powiat Brzeski za zaangażowanie w kształcenie zawodowe młodych Małopolan. Samorząd znalazł się w gronie organów prowadzących szkoły zawodowe, które wspierają placówki edukacyjne w zakresie organizacji wakacyjnych staży u pracodawców, realizują kursy i szkolenia dla uczniów dając im dodatkowe kwalifikacje.


Małopolska Gościnna - nabór twa
2023-09-12 09:53

Małopolska Gościnna - nabór twa

Jesienna edycja konkursu „Małopolska Gościnna” to kolejna w tym roku szansa na uzyskanie wsparcia dla realizacji ciekawych inicjatyw związanych z tworzeniem, rozwojem i promocją produktów i ofert turystycznych Małopolski, w tym w zakresie infrastruktury turystycznej, organizacji przedsięwzięć turystycznych, organizacji wydarzeń turystycznych, podnoszenia jakości usług turystycznych, tworzenia regionalnych marek turystycznych oraz integracji środowisk turystycznych. Termin składania ofert w wersji elektronicznej do 19 września br., w formie papierowej do 20 września br.


Małopolska Nagroda Twórczości i Nagroda „Pamięć i Tożsamość”
2023-09-12 09:37

Małopolska Nagroda Twórczości i Nagroda „Pamięć i Tożsamość”

Do 26 września można zgłaszać kandydatury do nagród Województwa Małopolskiego, związanych z działalnością artystyczną i pamięcią historyczną. Małopolska Nagroda Twórczości i Nagroda „Pamięć i Tożsamość” zostały zainicjowane w 2021 roku. Pierwsza z nagród jest przyznawana za znaczące osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury, które przyczyniły się do rozwoju i promocji Małopolski. Pula nagrody wynosi 80 000 zł. Nagroda „Pamięć i Tożsamość” jest przyznawana za propagowanie historii Polski, postaw patriotycznych oraz podtrzymywanie dziedzictwa kulturowego Małopolski. Pula nagrody to 60 000 zł.


Europejski Tydzień Mobilności 2023
2023-09-12 09:18

Europejski Tydzień Mobilności 2023

Europejski Tydzień Mobilności (ETM) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez samochodu (22 września). Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.


Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego  Lekarza Weterynarii - ochronne szczepienie lisów
2023-09-12 08:52

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii - ochronne szczepienie lisów

Małopolski Wojewódzki Lekarz weterynarii informuje, że w dniach 23 września do 3 października 2023 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.


Trwa nabór do II edycji programu „Małopolski Klub”
2023-09-11 09:46

Trwa nabór do II edycji programu „Małopolski Klub”

Trwa nabór do II edycji programu „Małopolski Klub”. W ramach konkursu dofinansowane będą zadania, których przedmiotem są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego w zakresie szkolenia sportowego. Termin składania ofert do 20 września 2023 roku, do godz. 16:00.


Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii
2023-09-11 07:47

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii

Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przypomina o trwającym naborze wniosków w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej Część 2) Fundusz Ekologii. Nabór wniosków skierowany jest do osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.