Ogłoszenie o konkursie

2015-08-27 14:25
Ogłoszenie o konkursie

Zarząd Powiatu Brzeskiego ogłosił konkurs na wybór realizatora Programu zdrowotnego dotyczący profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce”. Opracowanie Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce zostało zlecone i sfinansowane przez Województwo Małopolskie. Program będzie realizowany przez Powiat Brzeski na podstawie niewyłącznej, nieodpłatnej umowy licencyjnej Nr 21/PS.IV.IV/15/15, zawartej w dniu 11 sierpnia 2015 r.

Program uzyskał pozytywną opinię Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych nr 74/2014 z dnia 28 kwietnia 2014 r.
Zlecenie zadań w ramach realizacji Programu, odbywać się będzie poprzez udzielenie finansowania wybranym w konkursie podmiotom leczniczym, spełniającym wszystkie określone w niniejszym ogłoszeniu warunki konkursowe.
Okres realizacji Programu przewidywany jest na czas od momentu zawarcia umowy z wybranym realizatorem programu  do 3 grudnia 2015 roku.
Szczepieniami przeciwko pneumokokom winny być objęte dzieci, które w dniu przystępowania do Programu tj. podawania pierwszej (i ostatniej) dawki szczepienia nie mają więcej niż 3 lata.
Przewidywana minimalna łączna liczba dawek szczepionek planowana do wykonania w ramach realizacji Programu wynosi - 332.
Program szczepień przeciwko pneumokokom skierowany jest do dzieciurodzonych w roku 2012 (wyłącznie te, które nie ukończyły 3 roku życia) i dzieci urodzonych w latach 2013-2015,zameldowanych na terenie Powiatu Brzeskiego, (z wyjątkiem Gminy Brzesko), w tym:
1)       Zaszczepienie co najmniej 81 dawkami dzieci z Gminy Dębno;
2)       Zaszczepienie co najmniej 64 dawkami dzieci  z Gminy Czchów;
3)       Zaszczepienie co najmniej 51 dawkami dzieci z Gminy Gnojnik;
4)       Zaszczepienie co najmniej 47 dawkami dzieci z Gminy Borzęcin;
5)       Zaszczepienie co najmniej 47 dawkami dzieci z Gminy Szczurowa;
6)       Zaszczepienie co najmniej 42 dawkami dzieci z Gminy Iwkowa
i za  wyjątkiem:
a)       dzieci z placówek sprawujących opiekę całodobową nad dziećmi oraz uczęszczających do żłobków,
b)       dzieci wcześniej zaszczepionych przeciwko pneumokokom,
c)        dzieci zaliczonych do grup ryzyka uprawniających do nieodpłatnego szczepienia w ramach obowiązującego Programu Szczepień Ochronnych na rok 2015.

UCHWAŁA O OGŁOSZENIU KONKURSU

OGŁOSZENIE O KONKURSIE OFERT