II samoocena wg metody CAF w Starostwie Powiatowym w Brzesku

2014-05-29 13:57
II samoocena wg metody CAF w Starostwie Powiatowym w Brzesku

Informujemy, iż Starostwo Powiatowe w Brzesku w związku z realizacją projektu pn. „CAF – podstawa doskonalenia małopolskich JST” - który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki poddziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej i jest realizowany w partnerstwie z Gminami Borzęcin, Czchów, Dębno i Iwkowa oraz Grupą ERGO sp. z o.o. z Wrocławia – liderem projektu.

W tym celu zostały wydane zarządzenia Starosty Brzeskiego w sprawie:

1)  powołania Koordynatora CAF oraz osoby wspierającej Koordynatora CAF dla dokonania II samooceny;

2) powołania Zespołu ds. II samooceny CAF;

3) przyjęcia Planu Komunikacji Projektu II Samooceny CAF Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Wspólna Metoda Oceny - CAF (ang. Common Assesment Framework) jest narzędziem kompleksowego zarządzania jakością przeznaczonym dla jednostek administracji publicznej. Metoda CAF skupia się na przeprowadzeniu samooceny, identyfikacji obszarów doskonalenia oraz wprowadzaniu wymaganych usprawnień zarządczych.

II samoocena przeprowadzona zostanie według następujących kryteriów:

1) kryterium 1: Przywództwo;

2) kryterium 2: Strategia i planowanie;

3) kryterium 3: Pracownicy;

4) kryterium 4: Partnerstwo i zasoby;

5) kryterium 5: Procesy;

6) kryterium 6: Wyniki działalności w relacjach z obywatelami/klientami;

7) kryterium 7: Wyniki działalności w relacjach z pracownikami;

8) kryterium 8: Społeczne wyniki działalności;

9) kryterium 9: Kluczowe wyniki działalności.

Informacja dotycząca I samooceny CAF dostępna jest w zakładce Starostwo Powiatowe – CAF w Starostwie Powiatowym w Brzesku.