ZAWIADOMIENIA
2024-04-08 07:00

ZAWIADOMIENIA

Zawiadomienia Starosty Brzeskiego z dnia 03.04.2024 r. o wszczęciu postępowania administracyjnego i możliwością zapoznania się z aktami sprawy, dot. ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym.

Rusza remont zabytkowego budynku Liceum Katolickiego w Brzesku
2024-04-05 12:02

Rusza remont zabytkowego budynku Liceum Katolickiego w Brzesku

W dniu wczorajszym podpisaliśmy umowę z wykonawcami na remont zabytkowego budynku Liceum Katolickiego w Brzesku. Powiat brzeski skutecznie wnioskował i otrzymał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w wysokości prawie 2 mln złotych.

Ruszyła procedura przetargowa dotycząca zagospodarowania poscaleniowego w Strzelcach Wielkich
2024-04-05 11:56

Scalenia od wielu lat zajmują ważne miejsce w strategii inwestycyjnej samorządu i zapewniają możliwie najlepsze warunki do gospodarowania gruntami. Uregulowanie stanu prawnego, wielkości i ilości działek, z dostępem do drogi – to tylko kilka praktycznych korzyści płynących z postępowania scaleniowego. Od 2018 roku takie właśnie działania są prowadzone w Strzelcach Wielkich.

Trwa rektrutacja w ramach projektu PUP - Pomoc Umiejętności Praca z EFS+ (II)
2024-04-05 11:32

Trwa rektrutacja w ramach projektu PUP - Pomoc Umiejętności Praca z EFS+ (II)

Od lutego 2024 roku Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku realizuje projekt „PUP – Pomoc Umiejętności Praca z EFS+ (II)" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021 - 2027, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa – projekty powiatowych urzędów pracy, współfinansowany przez Unię Europejską.

III Małopolski Dzień dla Klimatu – zasadźmy drzewa dla klimatu
2024-04-03 14:58

III Małopolski Dzień dla Klimatu – zasadźmy drzewa dla klimatu

Na zakończenie III Małopolskiego Dnia dla Klimatu Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek zapraszają 5 kwietnia 2024 r. na stoiska przy Szkołach Podstawowych w Gosprzydowej, Biesiadkach oraz w Gnojniku.

Umowy z Partnerami podpisane - utworzenie BCU Multimedia - filmy
2024-04-03 14:32

Umowy z Partnerami podpisane - utworzenie BCU

Powiat Brzeski zawiązał partnerstwo w ramach projektu „Utworzenie i funkcjonowanie Branżowego Centrum Umiejętności w branży elektroniczno-mechatronicznej w Brzesku”, które ma na celu rozwój specjalistycznych umiejętności zawodowych w dziedzinie mechatroniki. Partnerami w projekcie zostali: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oddział w Tarnowie, Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Forum Automatyki i Robotyki Polskiej, Proster Sp. z o.o., Carlsberg Supply Company Polska S.A.

Witajcie w naszej bajce czyli 55 lat Zielonki
2024-04-03 13:48

Witajcie w naszej bajce czyli 55 lat Zielonki

Ta bajka miała swój początek 1 września 1969 roku. Wówczas próg Zielonki przekroczyli pierwsi uczniowie, a w salach czekali na nich pełni pasji, młodzi nauczyciele. Swoją działalność edukacyjną rozpoczęła szkoła, która miała zapewnić kształcenie zawodowe. Szkoła, która stała się częścią historii Brzeska. Szkoła, którą nazywamy po prostu - Zielonka.

Starosta Brzeski gościem programu Słowo za Słowo Multimedia - filmy
2024-04-02 11:47

Starosta Brzeski gościem programu Słowo za Słowo

Najbliższe plany inwestycyjne w powiecie brzeskim. Szczegóły w wywiadzie starosty brzeskiego Andrzeja Potępy dla RDN Małopolska.

Komunikaty i zagrożenia
2024-04-01 14:29