Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Zwiększamy dostępność

2024-08-07 11:16
Zwiększamy dostępność

Powiat Brzeski od kilku już lat stopniowo wprowadza szereg innowacji i udogodnień, które znacznie ułatwiają wizytę w urzędzie i usprawniają cały proces obsługi. Dzięki temu budynki oraz zaplecze techniczno-informacyjne Starostwa Powiatowego w Brzesku już teraz niemal w 100% spełniają warunki przedstawione w zapisach ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

W ramach programu PFRON „Dostępna Przestrzeń Publiczna” Starostwo Powiatowe w Brzesku złożyło wniosek aplikacyjny w zakresie likwidacji barier architektonicznych przez jednostki samorządu terytorialnego i pozyskał dofinansowanie z PFRON sięgające 306 tys. złotych. W ramach projektu zaplanowano budowę windy w budynku Starostwa Powiatowego w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 485 tys. złotych.

Nowa winda powstała w północnym skrzydle budynku, łącząc trzy poziomy, na których znajdują się kolejno: Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie na parterze, Wydziały Edukacji, Komunikacji i Transportu oraz Ochrony Środowiska na piętrze pierwszym, a na piętrze drugim Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna. Urządzenie otrzymało pozytywną ocenę nadzoru technicznego oraz wszelkie konieczne atesty i zostało już przekazane do użytku.

Podobna inwestycja prowadzona jest w jednej z jednostek organizacyjnych Powiatu Brzeskiego – Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku. Jednak w tym przypadku prace budowlane nie kończą się wyłącznie na zamontowaniu zewnętrznego, przeszklonego szybu windowego. Aby w pełni zlikwidować bariery architektoniczne budynku, w projekcie uwzględniono dodatkowo budowę podjazdów, montaż pętli indukcyjnej oraz wyznaczenie systemu oznaczeń (ścieżki dotykowe i kierunkowe). Ten etap właśnie trwa. Winda zostanie uruchomiona jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. To zadanie także otrzymało dofinansowanie z PFRON w kwocie 550 tys. złotych, natomiast całkowity koszt szacowany jest na 685 tys. złotych.

windawinda
windawinda

pfron.jpgdostepna-przestrzen.png