Rajd Waligóry – Powiat Brzeski

2023-10-06 10:26
Rajd Waligóry – Powiat Brzeski

W sobotę 14 października w Brzesku odbędzie się Rajd Waligóry. Uczestnicy rajdu na orientację, zaopatrzeni w mapy, wyruszą na trasy po Pogórzu Wiśnickim w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Startujący odwiedzą okolice Okocimia, Porąbki Uszewskiej i Łysej Góry, a także Las Okocimski i wzgórze Bocheniec. Bazą rajdu będzie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku.

Do wyboru są trasy sportowe: piesze 25 km i 50 km oraz rowerowa 60 km. Rywalizacja na tych trasach polegać będzie na zaliczeniu jak największej liczby punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. Specjalnym wyzwaniem jest zdobycie tytułu Waligóry. Otrzymają je osoby, które na trasie 50 km zaliczą komplet punktów kontrolnych w ciągu 8 godzin. Uczestnicy tej trasy zostaną również sklasyfikowani w Pucharze Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

Udział w rajdzie można potraktować również jako spacer lub przejażdżkę rowerową. Wybierając trasę pieszą 10 km lub rowerową 30 km, odwiedzimy ciekawe miejsca w okolicach Brzeska, a punktami kontrolnymi będą w większości zagadki związane z odwiedzanymi miejscami.

Podczas rajdu uczestnicy sami będą wybierać trasy pomiędzy punktami kontrolnymi. Można startować solo lub w zespole. Należy jednak pamiętać, że możliwe będzie korzystanie tylko z mapy dostarczonej przez organizatora, natomiast używanie urządzeń GPS do nawigacji jest zabronione.

Na trasie rajdu znajdzie się bufet zorganizowany dla uczestników rajdu, a na mecie czekać będzie posiłek regeneracyjny. Dla najlepszych przewidziane są medale i nagrody, a dla wszystkich dzieci upominki.

Organizatorem rajdu jest Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient. Partnerami imprezy są Lasy Państwowe, Powiat Brzeski, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku oraz Wydawnictwo Compass. Patronat nad imprezą objął Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa.

Szczegółowe informacje o Rajdzie Waligóry oraz zapisy dostępne są na stronach https://www.rajdwaligory.pl/ oraz https://www.facebook.com/rajdwaligory.

Źródło: Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient