Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

"Spotkania przy Napojach"

2013-11-21 09:57
"Spotkania przy Napojach"


Zespół od 20 lat prowadzi działalność artystyczną, prezentując różnorodną stylistycznie muzykę – począwszy od renesansu, aż do czasów współczesnych. W repertuarze ma wielkie dzieła operowe, baletowe oraz musicale. Trio brało udział w festiwalach Muzyki Sakralnej w Miechowie, Muzyki Żydowskiej w Tarnowie, Szlaku Polskiego Renesansu w Krakowie, w Dniach Telemanna w Pszczynie. Występuje na koncertach w licznych ośrodkach kultury województwa świętokrzyskiego i ościennych.

Lidia Chmielewska
Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym. W Filharmonii Świętokrzyskiej pracuje jako altowiolistka od 1992. Była pedagogiem w szkołach muzycznych w Kielcach, Końskich i Ostrowcu Św. Współpracowała z Teatrem Wielkim w Łodzi.. Występowała w studenckiej orkiestrze Polish Camerata. Brała udział w festiwalach Jeunesses Musicales. Jest także poetką – wydała trzy tomiki wierszy.

Helena Ponomarenko
Skrzypaczka-solistka Filharmonii Świętokrzyskiej, w Kielcach pracuje od 1993. Ukończyła Konserwatorium we Lwowie. Pracowała w teatrze Operetka w Kijowie. W Kijowie wspólnie z siostrą skrzypaczką występuje na koncertach kameralnych. Była koncertmistrzem orkiestry kameralnej Collegium Musicum, a także członkiem kwartetu Omega.

Edyta Piwowarczyk
Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Krakowie zatrudniona została w PSM I i II st. w Kielcach jako nauczyciel fortepianu i przedmiotów ogólnomuzycznych, a także jako akompaniator. Od wielu lat współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską, biorąc udział w koncertach (partie fortepianu, klawesynu i organów, akompaniator) i audycjach muzycznych. Na koncie artystycznym ma nagrania płyt z Martą Złotnicką oraz z Triem Kameralnym. We współpracy z innymi nauczycielami ora z KCK i Teatrem im. S. Żeromskiego wyreżyserowała bajki muzyczne Piotruś Pan i Bursztynowa księżniczka.

Po koncercie organizatory zapraszają wszystkich do Sali pod Słupem na wernisaż wystawy Zofii Gołebiowskiej – Tabaszewskiej pt.” Z aniołami w tle”.
Zofia Gołębiowska – Tabaszewska urodziła się w Bielsku – Białej. Jest absolwentką Liceum Pedagogicznego, ukończyła polonistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu.    
Od 1973 do 2005 roku pracowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu jako nauczyciel – polonista. Od 1992 roku, obok pracy pedagogicznej, zajmuje się działalnością plastyczną.
W latach 2003, 2004, 2005, brała udział w Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych w Myślenicach, w 2005 roku ponadto w plenerze ceramicznym w Nowym Wiśniczu. W listopadzie 2005 roku została przyjęta w poczet artystów plastyków zrzeszonych w Związku Artystów Plastyków „Sztuka Użytkowa” w Toruniu.
Miała dotąd około 40 wystaw indywidualnych, m.in.: w Tarnowie, Krakowie, Myślenicach, Bielsku – Białej, Nowym Wiśniczu, Suchej Beskidzkiej, Bochni, Chrzanowie, Libiążu, Brzesku.    
Wystawy poplenerowe: „Ceramiczne Dialogi” na Zamku w Wiśniczu oraz wystawy Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w kraju i za granicą (Ukraina i Słowacja).
Prowadzi też grupę teatralną w Tarnowie – Mościcach.