Spacerki po Tarnowie i regionie 2022

2022-06-30 13:53
Spacerki po Tarnowie i regionie 2022

1 lipca br. rusza projekt „Spacerki po Tarnowie i regionie 2022” realizowany przez Tarnowską Organizację Turystyczną i Tarnowskie Centrum Informacji. W lipcu i sierpniu będzie można zwiedzać za darmo Tarnów i wybrane miejscowości w okolicy. Oprócz tego dla mieszkańców Małopolski zaplanowano trzy wycieczki autokarowe do Tarnowa, Zalipia i okolicznych winnic.

Spacerki będą się odbywać w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia bieżącego roku.

Zwiedzanie Tarnowa:

Miejsce zbiórki: Tarnowskie Centrum Informacji

Kiedy: codziennie, godz. 12:00 (czas trwania spaceru – około 1,5 godz.)

Bariery: brak barier w poruszaniu się

NOWOŚĆ: w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 16.00 dodatkowy spacer tematyczny. Szczegóły podane będą w tygodniu przed spacerkiem.

Zwiedzanie Katedry:

poniedziałek – piątek: godz. 9:30 – 11:30 i 15:00 – 18:00 oraz 15 sierpnia: 16:00 – 18:00

soboty: godz. 9:30 – 11:30

Bariery: Katedra jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – są podjazdy

Zwiedzanie Zalipia:

Miejsce zbiórki: przed siedzibą Muzeum Felicji Curyłowej

Kiedy: niedziele oraz 15 sierpnia, godz. 11:00 (czas trwania spaceru – około 2 godz.)

Dojazd: transport własny

Zwiedzanie „Skamieniałego Miasta” w Ciężkowicach:

Miejsce zbiórki: dolny parking, ul. Krynicka przy DW 977

Kiedy: niedziele oraz 15 sierpnia, godz. 13:00 (czas trwania spaceru – około 2 godz.)

Dojazd: transport własny

Bariery: utrudnione poruszanie ze względu na trudny teren

Zwiedzanie Czchowa i wzgórza zamkowego:

Miejsce zbiórki: przy fontannie św. Kingi na Rynku w Czchowie

Kiedy: niedziele oraz 15 sierpnia, godz. 16:00 (czas trwania spaceru – około 2 godz.)

Dojazd: transport własny

Bariery: schody w: Kościele, na zamku oraz na jego terenie

Zwiedzanie Iwkowej:

Miejsce zbiórki: w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Iwkowej

Kiedy: niedziele oraz 15 sierpnia, godz. 12:00 (czas trwania spaceru – około 2 godz.)

Dojazd: transport własny

Bariery: trudne podejście pod wieżę, schody na wieżę

Zwiedzanie Ryglic:

Miejsce zbiórki: na parkingu obok Szkoły Podstawowej, ul. Tarnowska 25

Kiedy: niedziele oraz 15 sierpnia, godz. 10:00 (czas trwania spaceru – około 2 godz.)

Dojazd: transport własny

Bariery: Spichlerz jest niedostosowany dla wózków inwalidzkich

Zwiedzanie jest bezpłatne i odbywa się z przewodnikiem. Wcześniejsze zapisy na wydarzenia nie obowiązują.

Jeśli potrzebny jest tłumacz języka migowego lub asystent, należy to zgłosić kilka dni wcześniej za pomocą jednego z poniższych kanałów komunikacji:

osobiście: Tarnowskie Centrum Informacji, Rynek 7, 33-100 Tarnów

telefonicznie: 14 688 90 90

sms: 698 633 421

fax: 14 688 90 92

Messenger: https://business.facebook.com/Tarnowskie.Centrum.Informacji/

e-mail: centrum@tarnow.travel

Na tegoroczną edycję Spacerków po Tarnowie i regionie Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji.

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”.

Źródło: Tarnowska Organizacja Turystyczna