Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Brzeskim

2022-06-30 08:40
Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Brzeskim

Stowarzyszenie Sursum Corda w porozumieniu z Powiatem Brzeskim realizuje projekt, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.
Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy, prowadzona jest także tzw. EDUKACJA PRAWNA, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

W ramach działań z zakresu edukacji prawnej, Stowarzyszenie opracowało następujące materiały:

1. WIDEOPORADNIKI PRAWNE kilkuminutowe, profesjonalne filmy o tematyce: „E-Urząd”, „Prawa i obowiązki właścicieli zwierząt” oraz "Odpowiedzialność karna nieletnich”.
  2. E-BIULETYN z zakresu prawa pracy wydawany co kwartał.
  3. WZORY DOKUMENTÓW PRAWNYCH z różnych dziedzin prawa do pobrania, przydatnych w pracy i w życiu codziennym, np. umowa kupna sprzedaży samochodu, formularz reklamacji, czynny żal, odstąpienie od umowy, wypowiedzenie stosunku pracy itd.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na dedykowanej dla Powiatu Brzeskiego podstronie projektowej.

Więcej informacji na temat pomocy prawnej można znaleźć na stronie www.pomocprawna.sc.org.pl. Na Facebooku publikowane są informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.

Informacja na temat nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Brzeskim

Źródło: Stowarzyszenie Sursum Corda