Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Zwycięski debiut w Kazimierzu Dolnym!

2022-06-27 13:22
Zwycięski debiut w Kazimierzu Dolnym!

I miejsce (w kategorii zespołów) wyśpiewała Męska Grupa Śpiewacza „USZWIANIE” z Uszwi podczas 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbył się w dniach 23-26 czerwca w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Jest to wielkie święto kultury ludowej, które rokrocznie skupia na jednej scenie najlepszych przedstawicieli świata kultury tradycyjnej z całej Polski.

W tym roku na scenie zaprezentowało się ponad 650 artystów ludowych z 13 województw, a poziom występów był niezwykle wysoki.

Komisja artystyczna założona z wybitnych folklorystów, etnomuzykologów i etnografów doceniła kunszt wokalny panów oraz rzadko prezentowany repertuar tradycyjnych pieśni z regionu krakowskiego.

Zespół Śpiewaczy z Uszwi, którego główną domeną do tej pory było kolędowanie najpierw fantastycznie zaprezentował się podczas Krakowskiego Wianka w Szczurowej, a teraz na ziemi lubelskiej w rywalizacji na szczeblu Ogólnopolskim.

Źródło: Zespół Uszwianie