Uroczyste pożegnanie klas maturalnych w ZSTiB w Brzesku

2022-05-12 11:00
Uroczyste pożegnanie klas maturalnych w ZSTiB w Brzesku

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”

W piątek 29 kwietnia br. w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Kolejny rocznik zakończył edukację w naszej szkole, a grono absolwentów powiększyło się o 155 osób. W hali Zespołu zgromadzili się nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz maturzyści. Wśród zaproszonych gości byli: Andrzej Potępa – Starosta Brzeski, Maciej Podobiński – Wicestrosta Brzeski, Janina Motak – dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku, Michał Napieracz – dyrektor regionalny Carlsberg Polska Brzesko, Marcin Szymczyk - przedstawiciel SEP Tarnów oraz Piotr Słowiak - przewodniczący Rady Rodziców i Anna Mysińska – zastępca.

W trakcie uroczystości dyrektor Jerzy Soska pożegnał członków Rady Rodziców: Małgorzatę Witkowską, Ewę Filipek, Nelę Hudy, Stanisławę Pukal. Podziękował za wspaniałą współpracę oraz za pełnienie tej zaszczytnej funkcji przez cztery lata.

W oficjalnej części akademii, uczniom odchodzących klas, wręczono świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem oraz Statuetki Wybitnego Absolwenta 2022. Zgodnie z tradycją, ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Wręczone zostały także stypendia uczniom klasy patronackiej Carlsberg Polska Brzesko oraz nagrody im. J. Szczepanika. Uhonorowano także tych, którzy aktywnie brali udział w działaniach szkoły, olimpiadach ogólnopolskich, konkursach, zawodach sportowych, krwiodawstwie. Podziękowano także uczniom, którzy reprezentowali szkołę w Poczcie Sztandarowym, i w tym dniu przekazali uroczyście poczet klasom pierwszym.

Podziękowania za pracę i życzenia skierowali do maturzystów: Dyrektor, Starosta, Rada Rodziców, przedstawiciele klas trzecich oraz samorządu uczniowskiego. Żegnający życzyli młodzieży połamania piór na maturze oraz osiągania wysokich wyników. Dodawano naszym maturzystom otuchy i zachęcano, by odważnie szli przez życie. W imieniu wszystkich opuszczających szkolne mury głos zabrała uczennica klasy 4TGG. Nie obeszło się bez wzruszeń i wylanych łez.

plakat1

Drodzy Maturzyści! Życzymy Wam wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz dokonywania właściwych wyborów dalszej drogi życiowej. Bądźcie szczęśliwi i pamiętajcie, że „Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować…” (Paulo Coelho).

Patrycja Ptak-Żołna

Źródło: Zespół Szkół Technicznych i Branżowych