Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Biblioteka zaprasza

2022-03-22 13:28
Biblioteka zaprasza

Warsztaty w ramach kampanii All Digital Weeks (Tydzień z Internetem) 2022
„Jak rozpoznać dezinformację i radzić sobie z fake newsami”
Wtorek, 29 marca, godz. 10:00-12:00

Spotkanie będzie poświęcone dezinformacji, fake newsom i radzeniu sobie z zalewem informacji. Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat działań dezinformacyjnych, zwiększenie umiejętności odróżniania informacji prawdziwych od fałszywych oraz krytycznej analizy treści medialnych.

„E-obywatel”
Poniedziałek, 4 kwietnia, godz. 9:00-11:00 oraz środa, 13 kwietnia, godz. 11:00-13:00

Warsztaty będą obejmować dwa spotkania, w czasie których będziemy poznawać bliżej dostępne obecnie usługi elektroniczne (e-usługi) związane z załatwianiem spraw urzędowych (e-urząd), administracyjnych, dostępem do swoich danych, takie jak: Profil Zaufany, platformę ePUAP, Internetowe Konto Pacjenta, aplikację mObywatel.

Warsztaty są przeznaczone dla osób, które mają już aktywny Profil Zaufany lub chcą go założyć.

Informacje i zapisy: Dział Multimedialny, dane kontaktowe: multimedialny@bibliotekabrzesko.pl, tel. (14) 66-312-02 lub (14) 68-64-550, w. 16.

Spotkanie autorskie z Danutą Kądziołką w Szczepanowie
Sobota, 2 kwietnia, godz. 16.00
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Szczepanowie, ul. Św. Stanisława 5

Organizatorami wydarzenia są Filia w Szczepanowie oraz Sołtys Szczepanowa Anna Lubowiecka.

Kanwą spotkania z Danutą Kądziołką, autorką książki „Bo wiesz jaka straszna droga przede mną. Listy z Wielkiej Wojny”, będzie wyjątkowo obszerny zbiór listów z frontu I wojny światowej, pisanych ręką zwykłego człowieka ze Szczepanowa do ukochanej żony. Wydarzenie będzie okazją do rozmowy z Panią Danutą, która opracowała i wydała listy swojego poległego dziadka.

Konkurs fotograficzny „Okruchy pamięci – ślady społeczności żydowskiej w Brzesku”
Czas trwania konkursu: od 1 marca 2022 r. do 31 lipca 2022 r.

Organizatorem konkursu „Okruchy pamięci – ślady społeczności żydowskiej w Brzesku” jest Stowarzyszenia „Pamięć i dialog. Wspólna historia”, a partnerem Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie najciekawszej fotografii pokazującej materialne ślady obecności społeczności żydowskiej w Brzesku. Mogą to być zdjęcia przedstawiające nowy cmentarz żydowski przy ul. Czarnowiejskiej, ślady po starym cmentarzu przy ul. Głowackiego, jak również budynki, w których mieszkali Żydzi albo znajdowały się żydowskie organizacje.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych, szczególnie do pasjonatów historii lokalnej i fotografii; wyklucza się udział osób zajmujących się fotografią zawodowo.

Ocena prac konkursowych odbywać się będzie w dwóch kategoriach:

  • I kategoria – młodzież szkół ponadpodstawowych,
  • II kategoria – dorośli.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 sierpnia 2022 r.

W konkursie przewidziano 2 nagrody pieniężne w wysokości 500 zł za I miejsce w obydwu kategoriach. Ponadto najlepsze prace wezmą udział w wystawie pokonkursowej, która zostanie otwarta 10 września 2022 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku podczas obchodów 80. rocznicy likwidacji getta w Brzesku.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny pod linkiem: https://www.bibliotekabrzesko.pl/pdf/regulamin_konkurs_okruchy_pamieci.pdf