Jubileuszowy tryumf Kolędników z Uszwi

2022-02-16 15:25
Jubileuszowy tryumf Kolędników z Uszwi

Od 9 do 13 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej odbywał się barwny Góralski Karnawał, który w tym roku obchodził wyjątkowy jubileusz 50-lecia.

Już po raz trzynasty w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych na bukowiańskiej scenie miała zaszczyt zaprezentować się Grupa Kolędnicza „Kolędnicy znad Uszwicy” z Uszwi. W tym roku aktorzy wykonali tradycyjny obrzęd kolędniczy „Z konikiem”, który urzekł Jury zarówno w Lipnicy Murowanej podczas 40. Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych „O lipnicką gwiazdę”, jak również w Bukowinie Tatrzańskiej na góralskim karnawale. W obu konkursach grupa zajęła 1 miejsce. Nasi rodowici strażnicy tradycji przywieźli z Podhala piękną Złotą Góralską Rozetę.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wspaniałą promocję Powiatu Brzeskiego.