„Szkoła z klimatem” – konkurs dla miejskich szkół ponadpodstawowych

2022-01-18 14:53
„Szkoła z klimatem” – konkurs dla miejskich szkół ponadpodstawowych

Zachęcamy wszystkie miejskie szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu Brzeskiego do udziału w II edycji konkursu „Szkoła z klimatem” organizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Głównym celem konkursu jest uświadomienie czym są zmiany klimatyczne, jakie stwarzają zagrożenia oraz w jaki sposób można te zmiany łagodzić i jakie działania należy podejmować.

W konkursie mogą wziąć udział zespoły projektowe reprezentujące miejskie szkoły ponadpodstawowe. Zespoły mogą liczyć maksymalnie 20 uczniów oraz nauczyciela. Placówki mogą zgłosić więcej niż jeden projekt. Konkurs polega na opracowaniu Mini Planu Adaptacji do Zmian Klimatu poprzez między innymi: opisanie z jakimi problemami i wyzwaniami musi się zmierzyć szkoła oraz jej najbliższe otoczenie i jakie skutki zmian klimatycznych są najbardziej dotkliwe dla jej funkcjonowania. Zwycięska szkoła otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł., przewidziana jest również nagroda za zajęcie II i III miejsca oraz wyróżnienia. Zgłoszenia można wysyłać na adres: szkolazklimatem@nfosigw.gov.pl w terminie 1.12.2021 r. – 24.06.2022 r. wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie.

Więcej szczegółowych informacji wraz z regulaminem konkursu, formularzem zgłoszeniowymi materiałami edukacyjnymi można znaleźć na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/nfosigw/konkurs-szkola-z-klimatem.