Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

List Burmistrza Biecza z prośbą o wsparcie

2021-12-29 15:00
List Burmistrza Biecza z prośbą o wsparcie

List Mirosława Wędrychowicza - Burmistrza Biecza - z prośbą o wsparcie finansowe dla rodziny Marii Antoniv.

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe rodziny Marii Antoniv. Maria i jej pięcioro dzieci: Marta (19 lat), Władysław (18 lat), Paweł (13 lat), Andrzej (10 lat) i Mikołaj (7 lat) zostali bez środków do życia. W wyniku choroby covidowej zmarł Roman, mąż Marii i ojciec dzieci. Był jedynym żywicielem rodziny.

Rodzina Antoniv to rodzina o polskich korzeniach, która pochodzi z miejscowości Medenice na Ukrainie. W 2017 roku najstarsze z dzieci, córka Marta przyjechała do Biecza by uczyć się w Liceum Ogólnokształcącym, a w następnym roku do siostry dołączył brat Władysław. Roman wiedziony przekonaniem, że praca i życie w Polsce zapewnią godny byt rodzinie i dadzą szansę swoim dzieciom na lepszą przyszłość w 2018 roku wraz z żoną Marią i piątką dzieci przeprowadził się z Medenic do Biecza. Podejmował pracę w różnych miastach w Polsce. W 2020 roku podjął pracę w Urzędzie Miejskim w Bieczu. Niestety w wyniku choroby covidowej Roman zmarł, a rodzina znalazła się w dramatycznej sytuacji. Maria nie ma stałego zatrudnienia. Dwoje najstarszych dzieci studiuje. Jedno z dzieci cierpi na autyzm. Rodzina potrzebuje wsparcia na bieżące utrzymanie, pokrycie kosztów edukacji dzieci, leczenie syna.

Zachęcamy z całego serca do włączenia się w tą szlachetną akcję oraz rozpowszechnianie informacji o zbiórce wśród współpracowników oraz znajomych. Jesteśmy przekonani, że okazane przez Państwa dobro i hojność wrócą ze zdwojoną siłą i będą źródłem radości oraz pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. Pomoc prowadzona jest w ramach zbiórki publicznej o numerze 2021/3516/KS. Wszystkie zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na pomoc potrzebującej rodzinie.

Wpłat można dokonywać na poniższy numer bankowy: Bank Spółdzielczy w Bieczu: 53 8627 0001 2002 3002 0431 0001 z dopiskiem "pomoc dla rodziny Antoniv".

Burmistrz Biecza
Mirosław Wędrychowicz