Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Regionalna Gala Sołtysów - Brzesko 2021

2021-11-23 15:36
Regionalna Gala Sołtysów - Brzesko 2021

19 listopada 2021 r. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyła się Regionalna Gala Sołtysów. Organizatorem wydarzenia było Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów Koło Powiatowe w Brzesku oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku.

W Gali uczestniczyło ponad 80 osób, w tym sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich, przewodniczący rad i zarządów osiedli, przedstawiciele władzy samorządowej – wójtowie i burmistrzowie z powiatu brzeskiego.

Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów reprezentował Grzegorz Przybyło – Prezes, Stanisław Kaszyk – Wiceprezes, Ryszard Machał - Skarbnik, Leszek Klimek – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. W wydarzeniu uczestniczył również Ksiądz Dr Jerzy Krzanowski – kapelan Stowarzyszenia. Wśród gości był obecny Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów - Ireneusz Niewiarowski oraz Członek Zarządu Województwa Małopolskiego - Marta Malec-Lech.

Uczestnicy mogli zapoznać się z prezentacją na temat 30-lecia ruchu stowarzyszeń sołeckich w Polsce, którą przedstawił Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Warto dodać, że to właśnie w Małopolsce powstały jedne z pierwszych organizacji zrzeszających sołtysów i przedstawicieli środowiska wiejskiego, które aktywnie działają do dnia dzisiejszego. Potwierdza to owocna działalność lokalnych liderów i podejmowane licznie ciekawe inicjatywy. W jednym z konkursów organizowanych przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów doceniających te zasługi wyróżnienie otrzymała Pani Sołtys Szczepanowa Anna Lubowiecka, która podczas uroczystości odebrała pamiątkową statuetkę.

Podczas wydarzenia Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa otrzymał tytuł Honorowego Członka Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów – w uznaniu za aktywną działalność na rzecz integracji i rozwoju środowiska wiejskiego.

Ponadto na Gali Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów objęło Patronatem działalność Ludowego Zespołu Śpiewaczego "Niedźwiedzoki” z Niedźwiedzy z Gminy Dębno. Zespół od 1989 roku aktywnie działa na rzecz promocji muzyki regionu. Poprzez swoją twórczość artystyczną i bogaty repertuar – pieśni ludowe, historyczne, patriotyczne, religijne - podtrzymuje polskie dziedzictwo kulturowe i folklor regionu. Pamiątkowy dokument z ramienia Zespołu odebrał Paweł Gliździński. Akcent swojski nadało również Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Woli Dębińskiej "Swojaki", które włączyło się w obsługę uroczystości. Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z Poradnikiem Sołtysa i Radnego, Gazetą Sołecką, publikacjami o powiecie brzeskim czy też projektami unijnymi. Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem, rozmowami i wspólną biesiadą.

Źródło: Stowarzyszenie Sołtysów Koło Powiatowe w Brzesku

Zobacz galerię