Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Powiat laureatem Plebiscytu "Fundusze Europejskie są w Małopolsce"

2021-11-08 14:09
Powiat laureatem Plebiscytu "Fundusze Europejskie są w Małopolsce"

W miniony weekend podczas Gali Fundusze z Kulturą rozdano nagrody w Plebiscycie "Fundusze Europejskie są w Małopolsce". Wśród laureatów znalazł się także Powiat Brzeski i nasz projekt edukacyjny "Fachowcy w swojej branży”. Unikatową statuetkę odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

W wywiadzie dla RDN Małopolska starosta brzeski podkreślił:

– W powiecie w zasadzie we wszystkich dziedzinach życia staramy się pozyskiwać fundusze i robimy to bardzo skutecznie, dlatego że praktycznie wszystkie nasze projekty uzyskały dofinansowanie. Mówimy tutaj o pełnym przekroju – od infrastruktury po służbę zdrowia, edukację czy fundusze dla niepełnosprawnych. Jeżeli jest szansa otrzymać za to nagrodę to jest to faktycznie dodatkowa radość i motywacja do tego, by jeszcze więcej robić. To również dowód na to, że mieszkańcy zauważają, co robimy i daje to pełną satysfakcję.

Przypomnijmy tylko, że Powiat Brzeski otrzymał na realizację projektu "Fachowcy w swojej branży" dofinansowanie przekraczające 3,6 mln złotych. Całkowita wartość zadania to ok. 4 miliony złotych. Projekt działa już ponad rok. Dzięki tym funduszom:

  • doposażamy pracownie w naszych szkołach średnich,
  • organizujemy kursy dla uczniów i nauczycieli,
  • dofinansowujemy studia podyplomowe dla nauczycieli,
  • realizujemy płatne staże wakacyjne dla uczniów
  • i przyznajemy stypendia dla najzdolniejszych.

GALERIA ZDJĘĆ

PLEBISCYT