Świętowaliśmy 70-lecie Polskiego Związku Niewidomych

2021-10-26 08:36
Świętowaliśmy 70-lecie Polskiego Związku Niewidomych

W Bochni odbyło się jubileuszowe spotkanie członków Polskiego Związku Niewidomych - Koło Powiatowe w Bochni, które zrzesza osoby niewidome i niedowidzące także z powiatu brzeskiego. Uroczystość łączyła w sobie obchody 70-lecia PZN oraz Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

Starosta Brzeski Andrzej Potępa został uhonorowany odznaką „Przyjaciel Niewidomego”. Odznakę tę otrzymuje nieliczne grono osób cechujących się otwartością, empatią i zrozumieniem potrzeb osób z dysfunkcją wzroku. W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali materiały promocyjne Powiatu Brzeskiego.

Miło było również posłuchać jak członkini Koła Karolina Durbas opowiedziała pokrótce historię białej laski. Kolejnym punktem programu był poczęstunek, po którym nastąpiła część artystyczna. Na scenie wystąpili zespół z Fundacji Młode Talenty oraz kapela Józefa Różyńskiego.

Podczas spotkania można było także oglądać prace wykonane na warsztatach arteterapii – integracja przez kulturę i sztukę osób niewidomych i niedowidzących – edycja IX.

Źródło: PZN Koło Powiatowe w Bochni