„Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski” – za nami piąta edycja

2021-10-05 12:40
„Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski” – za nami piąta edycja

Ponad 420 uczestników, prawie 170 tys. zdobytych kilometrów, dokładnie 10 tys. złotych dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej na modernizację boiska sportowego. Tak w jednym zdaniu możemy podsumować tegoroczny sezon powiatowej akcji sportowej „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski”. Wyścig zakończył się 31 sierpnia, a wielki finał odbył się w ubiegły czwartek – 23 września na letniej scenie SOSW w Złotej. Najaktywniejsi zostali uhonorowani, a do wyróżnionych wyjątkowo dołączyła trójka Ambasadorów.

Piąta edycja autorskiej inicjatywy Powiatu Brzeskiego była inna niż poprzednie. Nie zmieniły się zasady gry – zawodnicy, którzy dołączyli do rywalizacji, tradycyjnie konkurowali w trzech dyscyplinach: biegacze, chodziarze i rowerzyści, z podziałem na dwie kategorie: kobiety i mężczyźni. Wyjątkowość tego sezonu polegała na jego dobroczynnym charakterze. Organizatorzy zaprosili do współpracy firmę Centrum Motoryzacji Czyżycki, która otrzymała tytuł Głównego Sponsora Akcji oraz Fundatora grantu dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej. Przedsiębiorca zadeklarował przekazanie kwoty 10 tys. złotych, gdy zawodnicy osiągną próg 50 tys. kilometrów. Każdy zdobyty kilometr był małą cegiełką, która budowała jeden wspólny cel – dofinansowanie modernizacji szkolnego boiska sportowego. Dzięki determinacji uczestników i rosnącemu zainteresowaniu akcją cel został osiągnięty już w połowie pierwszego etapu.

Podczas uroczystego finału starosta brzeski Andrzej Potępa osobiście pogratulował Najaktywniejszym Mieszkańcom Powiatu Brzeskiego. Każdy otrzymał unikatową statuetkę oraz profesjonalną odzież sportową. Na podium stanęli:

ROWERZYŚCI – KOBIETY

1. Michał Staszczyk – 1500,4 km
  2. Jakub Ciura – 1362,4 km
  3. Dominik Papuga – 1018 km

Gościem honorowym finału była pani Angelika Grabska-Czyżycka – prezes firmy CMC. Symboliczny czek na kwotę 10 tys. złotych odebrała wicedyrektor SOSW w Złotej – pani Bożena Wiewióra.

Piąty sezon był wyjątkowy także pod innym względem – w tym roku po raz pierwszy w historii „Aktywnego” nadano tytuły Ambasadora Akcji. Do zaszczytnego grona Ambasadorów dołączyli: Angelika Grabska-Czyżycka i Piotr Czyżycki, Bożena Wiewióra oraz Tadeusz Płachta.