Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

II miejsce dla KGW "Uszwianki"

2021-10-05 10:39
II miejsce dla KGW "Uszwianki"

W miniony weekend Koło Gospodyń Wiejskich USZWIANKI z Uszwi reprezentowało Powiat Brzeski podczas 11. Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.

W tegorocznej edycji w szranki stanęło 11 Kół, z 8 powiatów Województwa Małopolskiego. Panie oraz Panowie prezentowali swoje zdolności w 4 kategoriach konkursowych:

  • konkursie tradycyjnych scenek obyczajowych,
  • konkursie pieśni ludowych,
  • konkursie rękodzieła artystycznego,
  • konkursie tradycyjnych potraw regionalnych na bazie ziemniaka.

Komisja artystyczna złożona z wybitnych etnografów i muzyków z trudem wybrała laureatów, podkreślając bardzo wysoki poziom wszystkich zespołów biorących udział w konkursie. KGW USZWIANKI z Uszwi zwyciężyło w kategorii kulinarnej zdobywając serca jury tradycyjnymi pyzami ze śliwką. Natomiast w klasyfikacji generalnej nasi reprezentanci uplasowali się na wysokiej II pozycji! Gratulujemy!

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Zobacz galerię