XXVI Sesja Rady Powiatu Brzeskiego

2021-09-01 15:26
XXVI Sesja Rady Powiatu Brzeskiego

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w XXVI Sesji Rady Powiatu Brzeskiego, która odbędzie się w dniu 9 września 2021 r. (czwartek) o godz. 10:00, w trybie zdalnym.

Porządek obrad sesji:

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Wnioski w sprawie zmiany porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji Rady.
  4. Złożenie ślubowania oraz wręczenie nauczycielom aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego.
  5. Wręczenie okolicznościowych dyplomów w związku z przyznaniem stypendiów Starosty Brzeskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski.
  6. Wnioski i pytania do Posłów, Senatorów, Radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego, Zarządu Powiatu Brzeskiego, Starosty Brzeskiego i zaproszonych gości.
  7. Sprawozdanie Starosty Brzeskiego z prac Zarządu Powiatu Brzeskiego w okresie od 24.06.2021 r. do 09.09.2021 r.
  8. Sprawozdanie Starosty Brzeskiego z wykonania uchwał Rady Powiatu Brzeskiego podjętych na sesji Rady w dniu 24.06.2021 r.
  9. Sprawozdania z prac komisji Rady Powiatu Brzeskiego w okresie między sesjami.
  10. Sprawozdania z działań podejmowanych na terenie Powiatu Brzeskiego w 2020 r. przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Nadzór Wodny w: Brzesku, Bochni, Proszowicach, Tarnowie, Krakowie, Limanowej i Nowym Sączu.
  11. Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego SP ZOZ w Brzesku za I półrocze 2021 r.
  12. Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego PP ZOL w Brzesku za I półrocze 2021 r.
  13. Rozpatrzenie projektów uchwał i podjęcie uchwał:
    1. odjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej na 2021 rok,
    2. podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Brzeskiego na lata 2021 – 2034,
    3. podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na ich realizację w roku 2021,
    4. podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia kolejnej umowy najmu pomieszczeń usytuowanych w lokalu użytkowym B, będącym w trwałym zarządzie Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku, zlokalizowanym w budynku przy Piastowskiej 2b w Brzesku, położonym na działce stanowiącej własność Powiatu Brzeskiego.
  14. Rozpatrzenie wniosku Stowarzyszenia Młodzi Demokraci – podjęcie uchwały.
  15. Wolne wnioski, pytania i informacje.
  16. Zakończenie obrad.

Przewodniczący Rady