Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Zachodnia obwodnica Brzeska już w 2023 roku

2021-06-29 09:41
Zachodnia obwodnica Brzeska już w 2023 roku

Taką informację przekazał w programie “Słowo za Słowo” starosta brzeski Andrzej Potępa. Podpisane zostało już porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która realizuje tę inwestycję.

Wszystko idzie zgodnie z planem – zapewniał na antenie radia RDN starosta Andrzej Potępa.

– Środki są już zabezpieczone. Mało tego, jest już wybrany wykonawca, który w trybie zaprojektuj i wybuduj ma wykonać tę obwodnicę. Prace projektowe są już z tego co wiem prowadzone i termin inwestycji z deklaracji GDDKiA to 2023 rok – dodaje.

Wraz z budową zachodniej obwodnicy mają powstać też nowe miejsca parkingowe, a także kolejna droga dojazdowa do szpitala powiatowego – dodaje starosta.

– Udało się nam porozumieć i podpisać umowę z GDDKiA na budowę równoległej drogi, do tej, która prowadzi do SOR-u. Będzie się ona łączyć bezpośrednio z tą obwodnicą. Jest to kapitalne rozwiązanie, ponieważ będzie się można bezpiecznie dostać do szpitala, do drogi 94. Oprócz tego przy tej drodze powstanie też duży parking – podkreśla.

Na przełomie maja i czerwca powiat brzeski otwarł łącznik pomiędzy istniejącą drogą do szpitala, do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, łączącą się z Aleją Solidarności, gdzie powstały też miejsca parkingowe. Jak mówi starosta, od tego czasu ruch przy szpitalu został rozładowany.

Źródło: RDN Małopolska