Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejplatforma e-puapPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiPowiat Brzeski E-Sport CupPowiat Brzeski Facebook Instagram

 

Przy szpitalu w Brzesku ma powstać oddział zakaźny z prawdziwego zdarzenia

2021-08-26 09:37
Przy szpitalu w Brzesku ma powstać oddział zakaźny z prawdziwego zdarzenia

Powiat brzeski planuje rozbudowę szpitala i liczy na pieniądze z Polskiego Ładu.

To potężna, kilkuletnia inwestycja – mówił w Programie ‘Słowo za Słowo’ starosta brzeski Andrzej Potępa.

– Jest to w zasadzie budowa nowego budynku obok szpitala, w którym mają się znaleźć między innymi oddział do leczenia chorób zakaźnych. Ten czas, który już mam nadzieję za nami, czas Covid-19 pokazał, że musimy być przygotowani na takie sytuacje. W związku z tym ma powstać taki oddział, który będzie miał wszystkie niezbędne urządzenia, śluzy i odpowiednią wentylację do tego żeby chorych zakaźnie leczyć.

Kwota, o jaką stara się z Polskiego Ładu brzeski samorząd to 30 milionów złotych.

Jak dodaje starosta brzeski, gdyby powiat otrzymał rządowe wsparcie to nowe budynki przy szpitalu powstałyby najwcześniej za dwa lata.

To nie pierwsza tego typu inwestycja w szpitalu powiatowym w Brzesku. Nieco ponad miesiąc temu szpital wyremontował pomieszczenia dla potrzeb hospitalizacji osób z podejrzeniem choroby zakaźnej w SOR. Wówczas zostały też zakupione defibrylatory, łóżka do transportu chorych czy pracownia tomografu komputerowego.

Źródło: RDN Małopolska