Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Orkiestry z Uścia Solnego

2021-07-29 09:09
Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Orkiestry z Uścia Solnego

W minioną niedzielę na scenie sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku stanęli muzycy Orkiestry Dętej z Uścia Solnego. Była to prawdziwa muzyczna uczta dla ucha i oka. Orkiestra pod batutą utalentowanego Dawida Nowaka zaprezentowała bardzo trudny i różnorodny, ponad półtoragodzinny program wypełniony hitami polskiego i zagranicznego kina. Nie zabrakło utworów z najsłynniejszych seriali przełomu lat 60. i 70. – „Stawka większa niż życie”, „Przygody pana Michała”, „Czarne chmury” czy „Janosik”. Młodsi widzowie z pewnością rozpoznali magiczne dźwięki z serii o Harrym Potterze i utwory pochodzące z animacji „Shrek”. Pojawiły się także kompozycje z oscarowych musicali i hollywoodzkich klasyków.

Orkiestra Dęta Uście Solne ma bardzo długą historię, jednak w obecnym składzie gra dopiero od dwóch lat. Została reaktywowana przez pana Marka Biernata, przewodniczącego Radny Gminy Szczurowa, który aktualnie jest także jej managerem i wiceprezesem Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Uście Solne. Muzycy z pasją i talentem kilka razy w tygodniu spotykają się na próbach, aby dopracować każdy swój program muzyczny w najmniejszych szczegółach.

Orkiestra Dęta Uście Solne

Tak w kilku słowach artystom pogratulował starosta brzeski Andrzej Potępa:

Kiedy dwa lata temu dowiedziałem się, że Orkiestra otrzymuje nowe życie, że będą nowi muzycy – przyznam się, że jestem wzruszony jako muzyk – to nie spodziewałem się tego, co tutaj usłyszę. Wielkie brawa! Szanowni Państwo, ja wiem, jakie to jest przedsięwzięcie – w ciągu dwóch lat zgromadzić nowych muzyków, a jak się okazuje, nie tylko zgromadzić, ale także wykształcić, znaleźć dobrego dyrygenta, opracować aranżację. (…) Koncert prowadzony znakomicie. Serdecznie, serdecznie gratuluję!

Orkiestra zagrała dla widzów zebranych w RCKB oraz przed telewizorami i monitorami. Transmisja z tego wyjątkowego muzycznego wydarzenia jest nadal dostępna – KONCERT MUZYKI FILMOWEJ – zapraszamy!

Koncert był realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Brzeskiego w ramach powiatowego konkursu ofert na realizację zadania publicznego. Dzięki dofinansowaniu Orkiestra mogła zakupić nowy zestaw perkusyjny Pearl Decade.

Orkiestra Dęta Uście Solne

Fot. Mateusz Kotarba