Ogłoszenie

2013-04-30 08:56
Ogłoszenie

STAROSTA BRZESKI podaje do publicznej wiadomości WYKAZ NIERUCHOMOŚCI SKARBU PAŃSTWA PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM. Wykaz wywiesza się na okres 21 dni, tj. od dnia 30.04.2013 r. do 21.05.2013 r.

Nr księgi wieczystej

TR1B/00010047/3

Nr działki

(użytki)

Działka nr329/4
położona przy ul. Centralnej 78 w Wokowicach, gm. Brzesko

(B-PsIV – użytki rolne zabudowane)

Powierzchnia
działki
0,0538 ha

Opis nieruchomości

Nieruchomość zabudowana budynkiem mieszkalnym, składającym się z części murowanej i części drewnianej o łącznej powierzchni 175 m2, obejmującym:
-         parter: dwa pokoje, kuchnia, komunikacja, salon, łazienka
i pomieszczenia gospodarcze,
-         piętro: trzy pokoje, przedpokój, łazienka, komunikacja.

Przeznaczenie nieruchomości i sposób jej zagospodarowania
Według ustaleń Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Brzesko, uchwalonego uchwałą Rady Miejskiej nr XL/286/98 dnia 15.06.1998 r., działka nr 329/4 położona jest w strefie uciążliwości projektowanej autostrady.

Stawka czynszu
z tytułu najmu

Stawka czynszu z tytułu najmu, ustalona będzie z uwzględnieniem stawek dla nieruchomości o podobnym rodzaju użytkowania, lokalizacji i stanie technicznym, przyjętych w gminie Brzesko, na obszarze której położona jest ww. działka.
Ponadto, stawka czynszu będzie podlegała corocznej waloryzacji o podawany
przez Główny Urząd Statystyczny, wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych. Wysokość przedmiotowej stawki czynszu z tytułu najmu może ulec zmianie ze względu na wzrost cen rynkowych nieruchomości.

Termin wnoszeniaopłat Czynsz z tytułu najmu, na podstawie faktury wystawionej przez
Starostwo Powiatowe w Brzesku, płatny w terminie do 15-go dnia każdego miesiąca
wraz z ustawowymi odsetkami naliczonymi w razie zwłoki.
o przeznaczeniu
w najem
Nieruchomość przeznaczona jest do oddania w najem w trybie
ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami
(Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn. zm.), na okres do 3 lat.

Niniejszy wykaz wywiesza się na tablicy ogłoszeń oraz umieszcza się na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Brzesku www.powiatbrzeski.pl oraz BIP

Ponadto informacje o wywieszeniu tego wykazu podaje się do publicznej wiadomości poprzez ogłoszenie w prasie (Gazeta Wyborcza).