Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji PublicznejOficjalny portal województwa małopolskiegobim-poziome.pngPowiat Lęborski - Powiat PartnerskiPodhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targuwirtualny spacerCAF w StarostwieProgram Rozwoju Obszarów WiejskichWojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowieplatforma e-puapAktywny i Bezpieczny Powiat BrzeskiTarnowska Organizacja TurystycznaMałopolska Organizacja TurystycznaZwiązek Powiatów PolskichStowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

Szpital w Brzesku stracił świetnego, oddanego pacjentom chirurga

2020-01-14 11:41
Szpital w Brzesku stracił świetnego, oddanego pacjentom chirurga

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dn. 10 stycznia 2020 roku zmarł nagle lek. Zdzisław Opach, wyjątkowy człowiek, świetny chirurg, ale przede wszystkim lekarz oddany całym sercem swoim pacjentom. Praca była dla niego zawsze wielką pasją. Z brzeskim szpitalem związany był od blisko 40 lat.

Zdzisław Opach urodził się 16 czerwca 1956 roku w Szyku w powiecie limanowskim. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Oświęcimiu rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie, które ukończył w 1981 roku. Po studiach zaczął pracować w brzeskim szpitalu jako lekarz stażysta, a rok później na stanowisku młodszego asystenta w oddziale chirurgii. W 1984 roku zdobył pierwszy, a w 1993 drugi stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. W tym samym roku został zastępcą ordynatora, a w 2010 ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej.

Ponadto w okresie swojej kariery zawodowej pełnił też funkcje kierownika Pogotowia Ratunkowego, kierownika Poradni Chirurgicznej, wiceprezesa Stowarzyszenia Rozwoju Chirurgii w Brzesku. Był również członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego. Za swoje zasługi został odznaczony Medalem 625-lecia Brzeska.

Był lekarzem niezwykle pracowitym, aktywnym, stale podnoszącym swoje kwalifikacje. Nie bał się nowości, chętnie wprowadzał je na grunt Szpitala Powiatowego w Brzesku. Był pionierem w zakresie diagnostyki i zabiegów endoskopowych. Cechowały go wysokie kompetencje medyczne, doskonała intuicja chirurga i duże zdolności manualne. Był szanowanym i cenionym człowiekiem, wspaniałym kolegą, który swoją wiedzą chętnie dzielił się z innymi lekarzami. Zawsze można było na niego liczyć. Bez względu na porę dnia i nocy przyjeżdżał do szpitala operować i nieść pomoc chorym.

Odejście śp. lek. Zdzisława Opacha jest ogromną stratą dla szpitala i mieszkańców powiatu brzeskiego.

Pogrzeb śp. Zdzisława Opacha odbędzie się 16 stycznia (czwartek) o godz. 14 w kościele  pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku.