Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Najnowsze galerie

Zobacz też

Biuletyn Informacji Publicznejmalopolska.jpgpowiat-leborski.jpgpwsznt.jpgwirtualny-spacer.jpgcaf.jpgprow.jpgwybory-1.jpglogo.jpgepuap.jpgsport.jpgtot-logo.pngmot.pngzwiazek-powiatow.jpgsgipm.jpg

Social Media

Powiat Brzeski Facebook PowiatPowiat Brzeski Youtube

Święto Pracowników Socjalnych i jubileusz PCPR

2019-11-27 09:27
Święto Pracowników Socjalnych i jubileusz PCPR

W dniu 21 listopada w całej Polsce obchodzony jest, ustanowiony na mocy ustawy o pomocy społecznej, Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku spotkali się ludzie zajmujący się na co dzień szeroko rozumianą pracą socjalną, czyli pomaganiem osobom wymagającym pomocy i wsparcia, a więc pracownicy gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Domów Pomocy Społecznej, Domu Dziecka i innych placówek świadczących pomoc społeczną. Przybyli zaproszeni goście min: starosta Andrzej Potępa, wicestarosta Maciej Podobiński, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Justyna Wójtowicz-Woda, radny –  członek Zarządu Powiatu Marek Antosz, radna Ewa Cierniak-Lambert – przewodnicząca Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Rodzinnej, radny Jacek Frankowski – przewodniczący Komisji Oświaty i radny Henryk Anioł.

W tym roku obchody Święta Pracowników Socjalnych, pododnie jak w poprzednich latach,  odbywały się przez dwa dni. W pierwszym dniu miała miejsce główna uroczystość, a w drugim tradycyjnie odbyło się bardzo ciekawe szkolenie dla pracowników Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie w Brzesku. Tematem szkolenia był dialog motywujący jako narzędzie pracy socjalnej. Szkolenie prowadził pan Dominik Meinhart-Burzyński – Prezes Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego.

Uroczystość zaczęła się złożenia podziękowań przybyłym na uroczystość pracownikom socjalnym z całego powiatu za ich trudną pracę, a także życzeń dalszych sukcesów i satysfakcji z tego, że udało się komuś pomóc.

W Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2B, gdzie mieści się również siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, do którego przybyli na uroczystość pracownicy ze wszystkich Ośrodków Pomocy Społecznej w powiecie brzeskim, oraz dyrektorzy instytucji na co dzień współpracujących z PCPR, gdzie odbyła się uroczystość, 7 pracowników pomocy społecznej zostało uhonorowanych okolicznościowymi dyplomami przyznanymi przez Zarząd Powiatu Brzeskiego. Starosta Andrzej Potępa wspólnie z wicestarostą Maciejem Podobińskim wręczyli dyplomy:

  • Pani Jolancie Gaweł z GOPS w Dębnie – za niekonwencjonalną działalność na rzecz rozwiązywania problemów osób i rodzin wynikających z bezrobocia, niewydolności opiekuńczo-wychowawczej oraz  zagrożenia wykluczeniem społecznym.
  • Pani Bożenie Święch z GOPS w Gnojniku – za ogromną empatię, bezinteresowność, autentyczność i wiarygodność. Za poszanowanie godności drugiego człowieka a także za wieloletnią i pełną zaangażowania 38 letnią pracę na rzecz usamodzielnienia osób i rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej.
  • Pani Marii Stanczykiewicz z MOPS w Brzesku – za wielkie zaangażowanie w pracę na rzecz osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, nieustanną gotowością do łagodzenia konfliktów oraz za ogromne wsparcie dla młodszych koleżanek stawiających pierwsze kroki w zawodzie pracownika socjalnego jak i czterdziestoletnie doświadczenie w pracy.
  • Pani Alicji Całka z MOPS w Brzesku – za duże zaangażowanie w pracę , rzetelne i dokładne rozpatrywanie spraw, kierowanie się dobrem drugiego człowieka oraz czterdziestoletni staż pracy w zawodzie pracownika socjalnego.
  • Pani Danucie Brzoza z SP ZOZ w Brzesku – Za profesjonalizm w pracy zawodowej, empatię i efektywność ,duże zaangażowanie w rozwiązywaniu problemów pacjentów i ich rodzin oraz działania na rzecz społeczności lokalnej i wieloletni staż pracy.
  • Pani Marioli Kwinta z DPS Brzesko (Ochronki) – za życzliwość, zaangażowanie, profesjonalizm i wyrozumiałość wobec ludzi oraz chęć zapobiegania cierpieniu drugiego człowieka, wrażliwość na ludzką niedolę, szacunek do drugiego człowieka oraz podejmowanie wszystkich możliwych działań umożliwiających znalezienie rozwiązania problemu.
  • Pani Czesławie Cieśla z GOPS w Szczurowej – za całokształt wieloletniej działalności w pomocy społecznej a w szczególności za otwartość i empatię oraz umiejętność angażowania środowiska lokalnego w określonym przedsięwzięciu.

Źródło: Życie Brzeska

Zobacz galerię