Budowlańcy podbijają Niemcy

2019-11-06 09:19
Budowlańcy podbijają Niemcy

Kolejna grupa naszych uczniów wyjechała na praktyki zawodowe do Niemiec. Tym razem wyjechało 15 osób z branży budowlanej, z klas 3 TBG (10) i 3 bb(5). Chłopcy realizują praktyki w ramach projektu „Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość” 2018-1-PL01-KA102-04831. Praktyki będą trwały 4 tygodnie.

Praktyka zawodowa umożliwi uczestnikom konfrontację, poszerzanie i pogłębianie wiadomości teoretycznych uzyskanych na zajęciach szkolnych oraz umiejętności praktycznych niezbędnych w zawodzie technik budownictwa. Podczas odbywania praktyki zawodowej zapoznają się z funkcjonowaniem firmy budowlanej w warunkach gospodarki rynkowej. Ponadto udoskonalą umiejętność swobodnego posługiwania się językiem niemieckim i uzyskają umiejętności zgodnie z przewidzianymi w szczegółowych celach kształcenia. Praktyka pozwoli udoskonalić umiejętności zawodowych w zawodzie technik budownictwa a w szczególności:

• skonfrontować swoją wiedzę i umiejętności z wymaganiami stawianymi przez zagranicznych pracodawców,
  • udoskonalić umiejętności pracy w zespole,
  • wzmocnić pewności siebie pozwalające na swobodne poruszanie się nie tylko na regionalnym ale i na europejskim rynku pracy (mobilność),
  • pobudzić przedsiębiorczość oraz zwiększyć szansy znalezienia zatrudnienia w branży budowlanej,
  • udoskonalić sprawność porozumiewania się w języku obcym w relacjach zawodowych i życiu codziennym.

A udział w projekcie pozwoli:

• zdobyć praktyczne doświadczenia i umiejętności podczas praktyk zagranicznych i przeniesienie tych doświadczeń na polski rynek pracy,
  • zdobyć nowe umiejętności zawodowych i poznać nowe metody pracy,
  • da szansę na zwiększenie szans zatrudnienia oraz uczestnictwa w Europejskim Rynku Pracy,
  • zwiększyć atrakcyjność i zdobycie konkurencyjnej pozycji na rynku pracy po ukończeniu szkoły,
  • potwierdzić nabyte umiejętności dokumentem Europass Mobility,
  • posługiwać się techniczną terminologią w językach UE,
  • doskonalić znajomości języków poprzez ich praktyczne użycie.

Źródło: Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku