Finał 3 sezonu Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski!

2019-09-12 12:42
Finał 3 sezonu Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski!

7 września w sobotę całe rodziny, dzieci, młodzież oraz dorośli licznie przybyli na stadion „Jadowniczanka”, gdzie odbył się piknik rodzinny w ramach Wielkiego Finału 3 sezonu Akcji Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski. Impreza została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, ze wsparciem Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku i Klubu LKS (JKS) Jadowniczanka (któremu dziękujemy za udostępnienie obiektu) oraz wielu innym instytucjom. W przedsięwzięciu wziął udział aktor Wojciech Sukiennik oraz Sławomir Rawiński – strongmen i zawodnik MMA. Ponieważ impreza przypadła na 100-lecie Policji licznie przybyłych w sobotę uczestników pikniku przywitał wraz ze Starostą Brzeskim Andrzejem Potępą Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł. insp. Bogusław Chmielarz.

Najaktywniejszym uczestnikom sportowej rywalizacji w ramach inicjatywy „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski” solidnie wykonane, pamiątkowe statuetki oraz pakiet Aktywnego Mieszkańca Powiatu Brzeskiego wręczyli Starosta Brzeski Andrzej Potępa i Wicestarosta Maciej Podobiński. Do uczestnictwa we wręczeniu nagród została również zaproszona Pani Podsekretarz Stanu - Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

W tym roku do zabawy przystąpiło ponad 489 osób, które wspólnie zdobyły dokładnie 218 405 km.

Na najwyższe wyróżnienie zasługują ci najbardziej wytrwali. W sobotę podczas pikniku w Jadownikach stanęli na podium.

W rywalizacji CHODZIARZE:

Drugie miejsce zajął: Tomasz Biel - 11038, 64 km
Trzecią lokatę zdobył: Michał Kądziołka - 6052,28 km

GRATULUJEMY!

Warto zaznaczyć, że imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji w tym m.in. zawody w wyciskaniu ciężarów, pokazy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Krakowie, pokaz pirotechników, policyjnego robota pirotechnicznego, pokazy strażaków, zabawy i konkursy dla młodzieży, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego - przygotowane
z myślą o mieszkańcach naszego powiatu.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Swoją niespożytą energię mogli wykazać uczestnicząc w konkurach i zabawach lekkoatletycznych prowadzonych pod przewodnictwem Ryszarda Jasicza, zasłużonego tarnowskiego szkoleniowca. Spośród uczestników pikniku, którzy wzięli udział w biegu została wylosowana nagroda główna – rower. Trochę starsi mogli się zmierzyć w zawodach w wyciskaniu ciężarów. Na stadionie nie zabrakło także miłośników zabytkowych samochodów z automobilklubów (Klassikauto), którzy chętnie prezentowali swoje unikatowe pojazdy. Publiczność mogła sama wybrać najpiękniejszy pojazd zabytkowy a Komendant i Starosta Brzeski jego właścicielowi wręczyli pamiątkowy puchar. Uhonorowani zostali także właściciele dwóch innych pojazdów – najstarszego wśród zabytków i tego, który przybył do nas długą drogę.

Kolekcję prawdziwych karabinów, sprzętu uzbrojenia oraz akcesoriów przygotowała grupa kolekcjonerów „061”. Dodatkową, niezwykle obleganą przez najmłodszych atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka kucem, oraz stoisko z malowaniem twarzy.
Zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażackie i symulator dachowania.

Miłym akcentem kończącym piknik był mecz piłki nożnej rozegrany przez policjantów i strażaków kontra pracownicy służby zdrowia. Wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie pojawili się na stadionie serdecznie dziękujemy. Takie duże przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez udziału ludzi dobrej woli i innych służb, które bezinteresownie pomogły w przygotowaniu pikniku. Dziękujemy współorganizatorom, partnerom i sponsorom.