Raport o stanie Powiatu za 2018 r.

2019-06-06 16:02
Raport o stanie Powiatu za 2018 r.

Zgodnie z art. 30a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2019 r. poz. 511) cyt. „Zarząd Powiatu co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu. Raport obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu i budżetu obywatelskiego. Rada Powiatu rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała rady powiatu w sprawie udzielenia  zarządowi absolutorium. Raport jest rozpatrywany w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie powiatu przeprowadza się debatę”.

Debata nad Raportem o stanie Powiatu Brzeskiego będzie miała miejsce
 na sesji Rady Powiatu Brzeskiego, która odbędzie się
 w dniu 25 czerwca 2019 r. o godz. 9.00

Głos mieszkańców w debacie nad raportem

W debacie nad raportem o stanie powiatu mieszkańcy powiatu mogą zabierać głos. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie nad raportem o stanie Powiatu Brzeskiego składa do Przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 150 mieszkańców Powiatu Brzeskiego.

Wzór zgłoszenia do zabrania głosu w debacie nad raportem o stanie powiatu brzeskiego

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie powiatu. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.