Szefowa MSW w Brzesku

2015-08-18 09:31
Szefowa MSW w Brzesku

O budowie nowej komendy dla policjantów w Brzesku mówi się od wielu lat. Obecna siedziba pozostawia wiele do życzenia. Marzenia mundurowych nabierają realnych kształtów. Na budowę znajdą się pieniądze - zapowiedziała Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych, goszcząca w Brzesku z krótką wizytą.
- Myślę, że za kilka dni poinformuję starostę, że jesteśmy gotowi, by w przyszłym roku rozpocząć budowę. Ta inwestycja jest niezbędna. Jest ona wpisana przez komendanta głównego policji jako priorytetowa - dodała pani minister.

Powiat brzeski wraz z gminami pod budowę komendy kupił działkę tuż obok brzeskiego szpitala. Na tym terenie ma też powstać komenda dla strażaków. Jej budowa może rozpocząć się za dwa lata.
- Działka, na której mają powstać te inwestycje jest dobrze oceniane przez MSW. Jest dobrze zlokalizowana, tuż obok drogi krajowej, węzła autostradowego oraz szpitala, który posiada lądowisko dla helikopterów - mówi Andrzej Potępa, starosta brzeski.

Dzięki temu powstanie swoiste centrum ratownictwa w Brzesku.

RELACJA

Źródło: www.rdn.pl