Wypoczynek nad wodą – jak uniknąć tragedii

2015-08-14 14:26
Wypoczynek nad wodą – jak uniknąć tragedii

Bieżący miesiąc przyniósł kilka tragicznych zdarzeń, w efekcie których życie stracili młodzi ludzie. W nurcie Dunajca na terenie gminy Zakliczyn utonęło dwóch 17-letnich mieszkańców gminy Dębno, na terenie Jurkowa w wodzie zmarł 25-latek; drugi mężczyzna, po kilkuminutowym pobycie pod powierzchnią wody walczy o życie w szpitalu. W całym kraju liczba utonięć przewyższyła liczbę ofiar wypadków drogowych!

Bezpieczny wypoczynek nad wodą wymaga spełnienia kilku zasad, a chęć ochłodzenia się nie może przysłaniać zdrowego rozsądku. Od początku wakacji policjanci apelują o rozwagę nad wodą, przekazując rady tutaj oraz tutaj.

W tym miejscu Policja ponawia apel o jak największą ostrożność w czasie pływania i kąpieli w akwenach wodnych. Tragiczne doświadczenia innych osób niech będą najwyższą przestrogą. Wszak życie mamy tylko jedno…
www.brzesko.policja.gov.pl