Działania brzeskiej „drogówki” na rzecz niechronionych uczestników ruchu

2015-08-14 09:39
Działania brzeskiej „drogówki” na rzecz niechronionych uczestników ruchu

Akcja została zorganizowana w dniu 10 sierpnia 2015 r.; jej celem jest szeroko rozumiana poprawa bezpieczeństwa na drodze - zwłaszcza pieszych i rowerzystów, którzy są najbardziej zagrożoną grupą spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań mundurowi w sposób szczególny represjonowali łamanie przepisów przez kierujących, ale równie stanowczo reagowali na wykroczenia, popełniane przez pieszych.

Brzescy policjanci nałożyli 22 mandaty na kierujących pojazdami silnikowymi, 1 mandat na kierującego rowerem oraz 10 mandatów na pieszych; w tym przypadku najczęściej popełnianym wykroczeniem było nieprawidłowe przekraczanie jezdni (przechodzenie w miejscu zabronionym bądź wychodzenie na jezdnię zza stojącego pojazdu lub przeszkody).
W części przypadków mundurowi wykazali się wyrozumiałością i za popełnione wykroczenia udzielili 5 pouczeń wobec rowerzystów oraz 24 pouczenia wobec pieszych.

Źródło: www.brzesko.policja.gov.pl