PODZIEL SIĘ KRWIĄ

2015-08-03 10:31
PODZIEL SIĘ KRWIĄ

Podziel się krwią i uratuj życie!

Kiedy?           8 sierpnia 2015 r., godz. 10:00-15:00
Gdzie?            ul. Mickiewicza 29 (parking przed supermarketem Intermarché)

Krew w Brzesku będzie można oddawać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK), zaopatrzonym specjalistyczny sprzęt medyczny pozwalający na bezpieczne pobieranie krwi.
– Personel medyczny wykonujący zabiegi w tego typu ambulansach korzysta z takiego samego jednorazowego sprzętu, jak w stacjonarnych placówka publicznej służby krwi. Nie należy obawiać się również samego zabiegu: ból ukłucia jest znikomy, a niepożądane objawy po poborze krwi zdarzają się niezmiernie rzadko. Warto przy tym mieć na uwadze, że każda jednostka krwi jest na wagę złota – zachęca Sławomir Kaczyński, Przewodniczący Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Możesz oddać krew jeśli:
- masz nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat,
- ważysz co najmniej 50 kg,
- cieszysz się dobrym zdrowiem.

Ważne!
- Na dzień przed oddawaniem krwi powstrzymaj się od spożywania alkoholu!
- Na kilka dni przed powstrzymaj się od zażywania niektórych leków, w tym aspiryny!
- W dniu oddania krwi zjedz lekkie śniadanie i wypij dużą ilość płynów!
- Zabierz ze sobą dowód osobisty!

Odbierz breloczek ratunkowy i wylosuj apteczkę!

Każdy Krwiodawca otrzyma w tym roku breloczek ratunkowy, zawierający maseczkę do sztucznego oddychania i jednorazowe rękawiczki. Jest to nowość, wprowadzona w ramach propagowania idei pierwszej pomocy. Wśród Krwiodawców rozlosowane zostaną również profesjonalne apteczki samochodowe.

Dodatkowe atrakcje podczas akcji w Brzesku:

- poczęstunek dla Krwiodawców,
- pokazy pierwszej pomocy i ratownictwa,
- konkurs plastyczny,
- punkt informacyjny – „Zostań Krwiodawcą – Ratownikiem”.

Patronat Honorowy nad akcją „Zbieramy krew dla Polski” objęło: Narodowe Centrum Krwi, a zbiórki krwi realizowane są we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.