"Muzyka Zaklęta w Drewnie"

2015-07-17 11:15
"Muzyka Zaklęta w Drewnie"

Legend of Kazimierzto zespół założony przez Mateusza Frankiewicza w 2013 roku w Krakowie. W swojej działalności skupia się głównie na muzyce korzeni – czyli muzyce Żydów aszkenazyjskich, muzyce bałkańskiej – Bułgaria, Serbia i Rumunia oraz muzyce Cygańskiej. Zespół łączy w swojej działalności muzykę tradycyjną z własnymi pomysłami, wykonuje też swoje kompozycje. Ma na swoim koncie dwie płyty: „Seven Wonders” (płyta debiutancka) i już gotowa, ale jeszcze nie wydana „Jerusalem”.

Skład:
Tomasz Pawlak – skrzypce, altówka
Mateusz Chmiel – klarnet, duduk, flet
Mateusz Frankiewicz – kontrabas
Paweł Iwan – akordeon
Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne
Jacek Długosz – gitara, ukulele

WSTĘP WOLNY

Koncertowi towarzyszył będzie rajd rowerowy. Rajd rozpocznie się w Dołędze przy zabytkowym dworze z połowy XIX wieku o godz. 12:00. Następnie rowerzyści udadzą się do „malowanej wsi” Zalipie - jednego z najciekawszych miejsc na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Tam, dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Tarnowie, wezmą udział w bezpłatnych warsztatach bibułkarskich oraz zwiedzą Zagrodę Felicji Curyłowej. Udział w Rajdzie jest bezpłatny.

Dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Tarnowie w dniu 19 lipca od godz. 10:00 będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania dworu w Dołędze.