UWAGA – wścieklizna

2015-06-05 11:46
UWAGA – wścieklizna

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brzesku informuje, o potwierdzonym przypadku wystąpienia wścieklizny u psa w miejscowości Iwkowa. W dniu 3 czerwca zostały wdrożone procedury zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 7 stycznia 205 r. w sprawie zwalczania wścieklizny (Dz.U. Nr 13, poz. 103).

Kolejnymi etapami postępowania administracyjnego będzie zabezpieczenie ogniska choroby zakaźnej, poddanie obserwacji zwierząt narażonych na zakażenie, wyznaczenie obszaru zagrożonego wystąpieniem choroby zakaźnej-wścieklizny. O rozległości obszaru zagrożonego jak i jego granicach Powiatowy Lekarz Weterynarii  poinformuje wraz z rozwojem sytuacji epizootycznej i ustaleniami uzyskanymi w dalszym etapie postępowania. Nadmienić również należy, iż to już drugi przypadek wścieklizny stwierdzony w ostatnim czasie na terenie tej miejscowości.