TALENTY MAŁOPOLSKI – finał

2015-05-26 09:47
TALENTY MAŁOPOLSKI – finał

Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2015” to jedna z największych w regionie imprez kulturalnych. Festiwal o formule konkursu adresowany jest do dzieci i młodzieży zainteresowanych różnymi formami muzyki i tańca. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach: soliści, duety oraz zespoły dla dwóch form: muzycznej oraz tanecznej.
Eliminacje powiatu brzeskiego odbyły się 30 kwietnia br. w hali sportowej w Czchowie.  W przeglądzie wzięło udział 63 podmiotów wykonawczych – to jest 192 uczestników.
Wykonawcy nominowani przez jury wystąpili w finale wojewódzkim w Dobczycach. Podczas przeglądu młodzież powiatu brzeskiego dała się poznać jako niezwykle uzdolniona. W kategorii - formy muzyczne, spośród uczestników wyłonionych podczas eliminacji powiatowych w gronie zwycięzców znalazła się Sylwia Pasek  reprezentująca Dębińskie Centrum Kultury w Dębnie.
Ponadto jury w kategorii form muzycznych przyznało32 równorzędnych wyróżnień. Wśród wyróżnionych  także znaleźli się artyści z powiatu brzeskiego:  Zespół KAROLA – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, Kinga Gurgul – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie, Daria Reczek – Publiczne Gimnazjum w Jadownikach, Małgorzata Nawrot – Miejski Dom Kultury w Brzeskuoraz Jędrzej Rosa - Miejski Dom Kultury w Brzesku.
Przypomnijmy, iż  Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „TALENT MAŁOPOLSKI” organizowany jest przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie, a patronat artystyczny od samego początku nad  imprezą sprawuje Piwnica pod Baranami.