Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP)

2015-05-20 09:54
Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP)

Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis internetowy, w którym po zarejestrowaniu pacjent znajdzie historię swojego leczenia.  Konto ZIP dla dziecka może założyć osoba, która zgłosiła dziecko do ubezpieczenia (np. rodzic, dziadkowie).

Aby uzyskać dostęp do historii leczenia dziecka, dorosły musi mieć własne konto w ZIP ponieważ logowanie do konta dziecka odbywa się poprzez konto dorosłego.  Od 16 r. życia dziecko samodzielnie może założyć konto w ZIP – wystarczy dowód tymczasowy lub paszport.