„ARS, czyli jak dbać o miłość ?”

2015-05-19 10:43
„ARS, czyli jak dbać o miłość ?”

Mając na względzie, iż ogólnopolski projekt KIK- 68 dotyczy kwestii najistotniejszych z punktu widzenia podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina, wyrażających się w pojęciach: zdrowie, poczucie bezpieczeństwa, szacunek, miłość wolnej od nałogu, a także wpływu uzależnień na zdrowie potomstwa, Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzesku  w celu lokalnego wzmocnienia podstawowego wymiaru projektu zorganizowała konkursna krótką formę komiksową pt. : „Miłość kontra uzależnienie”.
Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Brzeski, który także ufundował główną nagrodę konkursową w postaci tabletu.
Konkurs wygrała uczennica I klasy technikum Zespołu Szkół w Szczurowej – Karolina Mądrzyk, która opracowała komiks pod tytułem „ Bo miłość wszystko zwycięży”. Mamy nadzieje, że nowe zdobycze techniki pozwolą jej na rozwój zdolności twórczych. A pozostałych adresatów konkursu zmotywują w przyszłości do podejmowania tego typu wyzwań.

Konkurs miał na celu :

·         pogłębienie wiedzy młodzieży o uzależnieniach i substancjach psychoaktywnych,
·         przedstawienie negatywnych skutków uzależnienia człowieka od substancji psychoaktywnych; z punktu widzenia medycyny, prawa, społeczeństwa, rodziny, względów ekonomicznych,
·         promowanie asertywnych postaw wśród młodzież,
·         promowanie zachowań  prozdrowotnych.