Marszobieg na jubileusz 800 lat Gnojnika

2015-04-20 08:55
Marszobieg  na jubileusz 800 lat Gnojnika

Do udziału w pierwszym marszobiegu i tradycyjnej wędrówce pieszej zaproszeni zostali mieszkańcy  gminy Gnojnik, powiatu brzeskiego oraz zaprzyjaźniona z Vesną grupa „Wędruj razem z nami”  z Pleśnej.  Realizacja Marszobiegu w Beskidzie Wyspowym rozpoczęła się od spotkania miłośników aktywnego wypoczynku z Gnojnika i Pleśnej na lipnickim rynku, skąd piechurzy wspólnie wyruszyli na szlak prowadzący do Rozdziela.

Na odcinku lipnickim czarnego szlaku odbył się marszobieg dla uczczenia jubileuszu wsi Gnojnik. Wzięło w nim udział blisko sto osób. Wśród zwycięzców członkowie stowarzyszenia Vesna rozlosowali nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Następnie  turyści powędrowali do miejscowości Rajbrot, gdzie po zejściu z Dominicznej Góry zwiedzili drewniany kościół i  udali się do schroniska młodzieżowego w Rozdzielu, gdzie był finał wspólnej, sympatycznej  wędrówki  miłośników aktywnego wypoczynku  z Gnojnika i Pleśnej. W drodze powrotnej wędrowcy Vesny zostali zaproszeni przez członkinię stowarzyszenia Vesna  i właścicielkę winnicy  Elżbietę Tokarską  na Banię w Gosprzydowej na ognisko z pieczeniem kiełbasy, degustację wina z gosprzydowskiej winnicy oraz tradycyjnego, wiejskiego kołacza. Takim miłym akcentem wędrowcy Vesny zakończyli pierwszą wędrówkę z cyklu pięciu zaplanowanych w ramach  projektu  sportowo-rekreacyjnego, którym chcą uczcić jubileusz 800 lat Gnojnika.