Trwają konsultacje społeczne białych obszarów NGA

2015-04-14 09:36
Trwają konsultacje społeczne białych obszarów NGA

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest określenie obszarów , na których nie istnieje odpowiednia infrastruktura sieci NGA, dzięki której możliwe jest korzystanie z dostępu do Internetu o prędkości co najmniej 30Mb/s.

Konsultacje społeczne trwają od 16 marca do 15 maja br. Przedmiotem konsultacji są białe obszary NGA, czyli punkty adresowe, w których nie występuje infrastruktura sieci NGA umożliwiająca świadczenie usług dostępu do Internetu o prędkości co najmniej 30 Mb/s.
Lista obszarów białych NGA została stworzona na podstawie inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej przeprowadzonej w 2014 r. Współrzędne geograficzne do zlokalizowania adresów zostały pobrane z Państwowego Rejestru Granic prowadzonego przez Głównego Geodetę w Kraju.

Na konsultację składają się dwa procesy:

• Weryfikacja zidentyfikowanych białych obszarów NGA
  • Zebranie trzyletnich planów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury szerokopasmowej NGA.

Więcej informacji o konsultacjach społecznych dostępnych jest na stronie: https://mac.gov.pl/szybki-internet