20 lat Państwowej Straży Pożarnej

2012-06-04 10:58
20 lat Państwowej Straży Pożarnej
Podczas uroczystości wręczone zostały brązowe odznaki Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej, medal honorowy im. Józefa Tuliszkowskiego, brązowy medal Za Zasługi dla Pożarnictwa oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. Przygotowano również okolicznościowe medale z okazji XX lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Otrzymali je między innymi: starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wicestarosta Ryszard Ożóg.

Zwieńczeniem uroczystych obchodów „Dnia strażaka i jubileuszu XX-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej” był przejazd ulicami miasta kolumny samochodów pożarniczych. W strażackiej paradzie uczestniczyły wybrane samochody z brzeskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, pojazdy zabytkowe oraz użytkowane przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ustawione tak, by pokazać jak zmieniał się sprzęt i wyposażenie na przestrzeni kilkudziesięciu lat.